Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy dla świadczonych usług dietetycznych.
Możliwość korzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust 1 pkt 19 ustawy o VAT świadczonych usług podologicznych.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy usług wykonywanych w ramach Pana jednoosobowej działalności gospodarczej i w ramach spółki polegających na przeprowadzaniu indywidualnych konsultacji, opracowywaniu specjalistycznych materiałów oraz abonamentowej współpracy z klientami.
Z tytułu wypłaty świadczenia Spółka będzie miała obowiązki płatnika w zakresie naliczenia, pobrania i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy od tego przychodu pomniejszonego o koszty uzyskania przychodów w wysokości 20% uzyskanego przychodu zgodnie z art. 22 ust. 9 pkt 4 ustawy.
Dla usług podologicznych, nie znajdzie zastosowania zwolnienie, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 18 i pkt 19 lit. c ustawy, ani też zwolnienie na podstawie art. 132 ust. 1 lit. c) Dyrektywy 2006/112/WE.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy usług medycyny naturalnej.
Zwolnienie od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy usług masażu terapeutycznego (leczniczego), konsultacji z fizjoterapeutą, zabiegów fizjoterapeutycznych/terapii manualnej, tlenoterapii oraz drenażu limfatycznego. Zwolnienie usług masażu klasycznego i relaksacyjnego na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy do wartości obrotu 200 000 zł i niewliczania do ww. limitu usług zwolnionych
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla usług psychoterapeutycznych.
Zastosowanie zwolnienia dla świadczonych usług szkoleniowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Zwolnienia od podatku VAT odsprzedaży usług medycznych – psychologii i psychoterapii.
Zwolnienie od podatku VAT usług farmaceutycznych w zakresie, w jakim służą profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia oraz brak zwolnienia od podatku VAT usług trychologicznych oraz usług farmaceutycznych w zakresie, w jakim dotyczą wyłącznie aspektów związanych z poprawą samopoczucia i wyglądu.
Koszty uzyskania przychodów - zakup i utrzymanie konia, zapłata gotówką ponad 15 tys. zł.
Usługi świadczone przez Panią w ramach wykonywania zawodu higienistki stomatologicznej, służące profilaktyce, przywracaniu bądź poprawie zdrowia, korzystają ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy.
Możliwość zakwalifikowania wydatków związanych z zawodowym uprawianiem sportu do kosztów uzyskania przychodu w działalności gospodarczej.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług terapii uzależnień w trybie stacjonarnym na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 w zw. z art. 43 ust. 1 pkt 19a ustawy.
Opodatkowanie przychodów ryczałtem ewidencjonowanym – agent ubezpieczeniowy.
Zwolnienie od podatku dla świadczonych usług trychologicznych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit c ustawy.
Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c świadczonych przez Panią usług. Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19a usług świadczonych przez osobę będącą technikiem masażystą. Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19a usług świadczonych przez osobę będącą terapeutą zajęciowym i jednocześnie kosmetologiem. Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19a usług świadczonych przez osobę
Opodatkowanie nagród otrzymywanych przez właściciela konia z tytułu udziału w wyścigach, koszty zakupu konia i utrzymania konia, przychód ze sprzedaży konia.
Zwolnienie od podatku prowadzonych przez Państwa kursów, stanowiących kształcenie ustawiczne, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług.
Zwolnienie od podatku kompleksowej usługi organizacji praktyk zawodowych.
Brak zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy usług polegających na konsultacjach dietetycznych świadczonych stacjonarnie oraz za pośrednictwem Internetu.