Zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 14 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, z tytułu jednorazowego świadczenia relokacyjnego będącego zasiłkiem na zagospodarowanie i osiedlenie w związku z przeniesieniem służbowym.
Skutki podatkowe otrzymania od pracodawcy dodatku relokacyjnego i dodatku z tytułu przeprowadzki oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania dla wypłaconych świadczeń.
Możliwości zastosowania zwolnienia do wypłaconego przez pracodawcę jednorazowego dodatku relokacyjnego i dodatku z tytułu przeprowadzki oraz skutki podatkowe wynikające z otrzymania ww. świadczeń.
Skutki podatkowe otrzymanego w 2022 r. zasiłku chorobowego z Niemiec
Opodatkowanie skumulowanych wypłat zasiłków z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Moment rozpoznania przychodu z tytułu wypłaty zaległych świadczeń z ZUS oraz możliwość dokonania korekty zeznań podatkowych.
Preferencyjne rozliczenie dochodów po rozwodzie za 2021 r. w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej pełnoletnie dziecko, z przyznanym zasiłkiem pielęgnacyjnym i prowadzoną działalnością gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych (skalą podatkową).
w zakresie braku opodatkowania świadczenia usług opiekuńczych oraz zapewnienia pobytu w DPS oraz braku opodatkowania środków pieniężnych związanych z nienależnie pobranymi świadczeniami rodzinnymi i zasiłkami.
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu czynności wymienionych w pkt A i B opisu sprawy oraz podlegania opodatkowaniu środków pieniężnych, o których mowa w punktach C i D opisu sprawy.
Zastosowanie przez płatnika miesięcznych kosztów uzyskania przychodu.
możliwość zwolnienia z opodatkowania świadczenia małżeńskiego otrzymywanego z USA
Płatnik stosowanie ulgi dla młodych przy reklasyfikacji wynagrodzenia na zasiłek wypadkowy
Możliwość zastosowania przez płatnika 50% kosztów uzyskania przychodów.
podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania świadczenia małżeńskiego otrzymywanego z USA
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika związanych z wypłaceniem osobom pozbawionym wolności i tymczasowo aresztowanym zasiłków wypadkowych.
W niniejszej sprawie wypłata wyższych kwot zasiłku chorobowego i macierzyńskiego wynika z winy pracodawcy (pomyłki pracownika biura rachunkowego, któremu powierzono obsługę kadrowo-płacową). Natomiast w świetle zacytowanych przepisów ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych skutki błędnego ustalenia podstawy wymiaru zasiłku ponosi wyłącznie pracodawca (płatnik). Dokonując takiej wypłaty Wnioskodawca
Uznanie usług opiekuńczych oraz umieszczenia osób potrzebujących w Domach Pomocy Społecznej za usługi niepodlegające opodatkowaniu.
obowiązki płatnika pdof w związku z wypłatą zasiłku chorobowego i zasiłku macierzyńskiego osobie zatrudnionej na podstawie umowy zlecenia
1) W jaki sposób ustalić wysokość zaliczki na podatek dochodowy od przychodu stanowiącego podstawę wymiaru składki zdrowotnej, jeśli pracownik otrzymuje w jednym miesiącu: wynagrodzenie za pracę, wynagrodzenie za czas choroby, zasiłek z ubezpieczenia społecznego, świadczenia w naturze przy złożonym przez pracownika PIT-2 i zastosowaniu kosztów uzyskania przychodu ze stosunku pracy w wysokości 111,25
Czy pokrywanie kosztów relokacyjnych (kosztów przeprowadzki) oraz przyznanie pracownikowi (oddelegowanemu w ramach przeniesienia służbowego z Polski do pracy w innym kraju lub przeniesionego do Polski z innego kraju i zatrudnionego na podstawie polskiej umowy o pracę) zasiłku na zagospodarowanie (ryczałtu na pokrycie dodatkowych kosztów) będzie korzystać ze zwolnienia zawartego w art. 21 ust. 1 pkt