Skutki podatkowe przejścia zakładu pracy, zawarcia umowy dzierżawy i zbycia składników majątkowych oraz prawo do odliczenia.
Skutki podatkowe nabycia zakładu pracy wraz z prawami i obowiązkami z umów b2b oraz umów zlecenia.
Ustalenia: - czy poniesione w związku z przejściem części zakładu pracy w trybie art. 231 Kodeksu pracy (oraz w następstwie porozumień trójstronnych w przypadku kadry menedżerskiej) przez Wnioskodawcę wydatki wskazane w pkt 1-6 z tytułu rozliczeń Spółki z V., mogą dla Wnioskodawcy stanowić koszty uzyskania przychodu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „Ustawa CIT”), - czy
Ocena skutków podatkowych w zakresie możliwości i momentu zaliczenia do kosztów wydatków poniesionych przed przejściem części zakładu pracy.
Przeniesienie Działalności w Zakresie A nie będzie stanowiło zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT i w konsekwencji będzie stanowiło odpłatne świadczenie usług, opodatkowane podatkiem VAT w Polsce.
Uznania, że równowartość kosztów pracowniczych wymienionych w załączniku nr 3 do umowy, zwróconych Państwa Spółce przez Kontrahenta, stanowi/będzie stanowić wynagrodzenie za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT.
Czy w odniesieniu do dochodów wydatkowanych na Nabycie części zakładu pracy Instytut może zastosować zwolnienie, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT?
Czy w świetle art. 32 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – po Państwa stronie spoczywać będzie obowiązek obliczania i pobierania w ciągu roku zaliczek na podatek dochodowy od zatrudnianych osób?
1. Czy wydatki poniesione przez Spółkę na Wynagrodzenia należne za marzec 2023 r., tj. za okres sprzed dokonania Aportu ZCP do Spółki, wypłacone 10 kwietnia 2023 r., tj. po dokonaniu Aportu ZCP do Spółki, stanowią dla Wnioskodawczyni koszt uzyskania przychodu w miesiącu dokonania wypłaty Wynagrodzenia, tj. w kwietniu 2023 r. (po dokonaniu Aportu ZCP)? 2. Czy wydatki poniesione przez Spółkę na Składki
W zakresie kwalifikacji Wynagrodzenia reorganizacyjnego (tzw. Exit Fee) do kosztów podatkowych innych niż koszty bezpośrednio związane z przychodami oraz momentu ujęcia faktury korygującej ww. Wynagrodzenie.
Obowiązki płatnika (zagraniczny pracodawca zatrudniający pracowników w Polsce).
Rozpoznanie czynności opodatkowanej w związku ze zwrotem kosztów przejęcia pracowników oraz sposobu dokumentowania tej czynności.
Brak powstania po stronie Spółki obowiązków płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych.
Kwestia obowiązków spółki jako płatnika w związku z uczestnictwem jej pracowników w planach motywacyjnych, które organizuje inna spółka z grupy kapitałowej
Skutki podatkowe podziału spółki przez wydzielenie (obowiązki płatnika).
Skutki podatkowe umorzenia spadkobiercy pożyczki zaciągniętej przez spadkodawcę
Możliwość skorzystania ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób prawnych wynikającego z art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy o zatrudnianiu osób pozbawionych wolności.
Czy w latach 2015-2020 r. i w latach następnych Wnioskodawcy przysługuje zwolnienie w podatku dochodowym od osób prawnych wynikające z art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy o zatrudnianiu osób pozbawionych wolności?
Obowiązki płatnika w odniesieniu do świadczeń uzyskiwanych przez pracowników w związku z ich uczestnictwem w programach o charakterze motywacyjnym.
Prawo do częściowego odliczenia od wydatków ponoszonych przez Gminę w związku z budową sieci wodociągowej przy zastosowaniu prewspółczynnika Zakładu.
Kwestia ustalenia czy po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód w związku z otrzymaniem – w wyniku utraty statusu zakładu pracy chronionej – zwrotu nadpłaconych środków z tytułu zaliczek na podatek dochodowy pobranych przez niego jako płatnika.
Świadczenia uzyskiwane przez pracowników w związku z ich uczestnictwem w programach o charakterze motywacyjnym.