Nieuznanie pobieranych przez Gminę opłat za zajęcie pasa drogowego dróg publicznych i dróg wewnętrznych, znajdujących się na terenie Gminy, za czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT opłat pobieranych przez miasto za zajęcie pasa drogowego drogi wewnętrznej.
Brak obowiązku opodatkowania podatkiem VAT wynagrodzenia za zajęcie pasa drogowego.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności udostępniania pasa drogowego na cele reklamowe dróg publicznych oraz dróg wewnętrznych znajdujących się na terenie Gminy, za które Gmina pobiera opłaty.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności udostępnienia pasa drogi wewnętrznej, za które Gmina pobiera opłaty.
Doliczenie podatku VAT przy zawieraniu umowy na zajęcie pasa drogowego w celu prowadzenia robót i umieszczania w nim urządzeń infrastruktury technicznej.
W zakresie niepodlegania opodatkowaniu podatkiem VAT czynności zawarcia umowy na zajęcie pasa drogowego w drodze wewnętrznej w celu prowadzenia robót i umieszczania w nim urządzeń infrastruktury technicznej oraz niepodlegania opodatkowaniu podatkiem VAT umożliwienia – w oparciu o wydaną decyzję administracyjną – zajęcia pasa drogowego drogi publicznej na cele niezwiązane z budową, przebudową, remontem
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT opłat pobieranych za zajęcie pasa drogowego i tym samym brak obowiązku naliczenia podatku VAT od ww. czynności.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT opłat pobieranych za zajęcie pasa drogowego i tym samym brak obowiązku naliczenia podatku VAT od ww. czynności.
Na podstawie art. 15 ust. 6 ustawy o VAT, Wnioskodawcy nie można uznać za podatnika podatku VAT w zakresie wykonywanych przez niego zadań publicznych nałożonych odrębnymi przepisami, jako zarządcy dróg. Zatem opłaty za zajęcie pasa drogowego pobierane w ramach realizacji powyższych zadań przez Wnioskodawcę zarządcę drogi nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT, a Wnioskodawca nie musi dokumentować
1. Czy opłaty za zajęcie pasa drogowego pobierane na podstawie decyzji administracyjnych zgodnie z ustawą o drogach publicznych, należy traktować jako należności wynikające z czynności publiczno-prawnych, niepodlegające ustawie o VAT w myśl art. 15 ust. 6 ustawy? 2. Czy opłaty za parkowanie pojazdów na drogach publicznych pobierane na podstawie ustawy o drogach publicznych należy traktować jako należności
Czy Wnioskodawca będzie występował w charakterze podatnika podstawie art. 15 ust. 6 ustawy o VAT?
Opodatkowanie czynności wydania decyzji administracyjnej udzielającej zezwolenia na zajęcie pasa drogowego.
Przeniesienie opłaty na rzecz partnera konsorcjum jest świadczeniem, za które Spółka pobiera opłatę w wysokości równej kwocie zapłaconej przez nią opłaty za zajęcie pasa drogi, której wysokość została ustalona w drodze decyzji administracyjnej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturze VAT wystawionej dla Spółki przez Zamawiającego z tytułu przeniesienia na Spółkę kwoty opłaty za wydanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego.
Czy pobieranie przez Powiatowy Zarząd Dróg opłaty za zajęcie pasa drogowego podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy opłaty pobierane przez jednostki samorządu terytorialnego za zajęcie pasa drogowego podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT?
Podatnik zapytuje czy opłaty naliczane decyzją administracyjną za zajęcie pasa drogowego, na podstawie art. 40 ustawy z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych zawierają podatek VAT? Zdaniem Pytającego wskazany przepis sugeruje, że opłata ma charakter administracyjny, nie jest zapłatą za wykonywaną usługę, a jedynie formą zapłaty za wydanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego. Wobec powyższego
Spółka prowadzi działalność polegającą na wynajmi powierzchni magazynowej. Czy Spólka może skorzystać z prawa do pomniejszenia kwot podatku należnego o podatek naliczony przy zakupie towarów i usług związanych zbudową drogi dojazdowej oraz przebudową skrzyżowania?