PIT - w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatku poniesionego na zakup złota w postaci monet bulionowych.
Uznanie nabywanych usług w zakresie prowadzenia rachunku złota inwestycyjnego typu unallocated za import usług podlegający opodatkowaniu, zwolnienie od podatku i podstawa opodatkowania tych usług.
W zakresie ustalenia czy wynagrodzenie płacone przez Wnioskodawcę z tytułu odlewania sztabek i monet na rzecz powiązanej spółki stanowi ukryty zysk zgodnie z art. 28m ust. 3 ustawy o CIT.
Brak opodatkowania czynności polegających na wymianie danych kontaktowych pomiędzy osobami zainteresowanymi dokonywaniem transakcji kupna sprzedaży na rynku złota inwestycyjnego.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży/późniejszego obrotu wtórnego lub detokenizacji Tokenów, powstania obowiązku podatkowego dla transakcji dotyczących Tokenów oraz określenia podstawy opodatkowania z tytułu detokenizacji Tokenów.
Zwolnienie od podatku VAT świadczonej przez Wnioskodawcę usługi pośrednictwa w handlu złotem inwestycyjnym.
Na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z nabywaniem monet ze złota dewizowego, każdorazowo, kiedy kwota zakupu przekroczy wartość 1000 zł. Obowiązek uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych nie wystąpi jedynie wówczas, gdy zostaną spełnione przesłanki, o których mowa w art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Uznanie przychodu uzyskiwanego z tytułu sprzedaży złota dewizowego za przychód ze sprzedaży detalicznej w rozumieniu art. 5 ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez polskich dostawców złota niebędącego złotem inwestycyjnym (w postaci granulatu, odpadów, złomu) stosownie do przepisu art. 124 ust. 1 pkt 2 ustawy
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży sztabek złota.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla sprzedaży gotowej biżuterii, jak i nabycia jej półproduktów.
zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia dla sprzedaży przez Wnioskodawcę złomu złota zaklasyfikowanego do PKWiU 24.41.20.0
Świadczenie przez Wnioskodawcę usług pośrednictwa w sprzedaży metali oraz kamieni szlachetnych, w tym biżuterii, złota, srebra, monet kolekcjonerskich oraz przerabiania złomu inwestycyjnego, prowadzonej w imieniu i na rzecz zlecającego nie spowoduje, że w stosunku do Wnioskodawcy zwolnienie wynikające z art. 113 ust. 1 ustawy nie będzie mogło mieć zastosowania.
Podatek od towarów i usług w zakresie sposobu wyliczenia marży podlegającej opodatkowaniu oraz sprzedaży złomu złota.
prawo do odliczenia w całości podatku naliczonego z tytułu zakupu maszyn i urządzeń, zakupu działki oraz kosztów sporządzenia aktu notarialnego, kosztów sporządzenia projektu budowlanego oraz mapy do celów projektowych, prawo do odliczenia w części podatku naliczonego z tytułu nabycia znaku towarowego
Opodatkowanie usług pośrednictwa w handlu złotem, srebrem i jednostkami uczestnictwa funduszy inwestycyjnych
Reasumując, mając na uwadze przedstawione zdarzenie przyszłe oraz powołane przepisy, wskazać należy, iż jeżeli Wnioskodawca będzie dokonywał transakcji sprzedaży złota jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą w sposób zorganizowany i ciągły to uzyskiwane z tego tytułu przychody będą kwalifikowane jako przychody ze źródła, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym
dotyczy opodatkowania marżą nieodebranego przedmiotu zastawu w postaci wyrobów jubilerskich oraz opodatkowania marżą nieodebranego przedmiotu zastawu w postaci złomu złota
w zakresie prawidłowego rozliczenia podatku VAT z tytułu dostawy złota, srebra i platyny w postaci granulatu
Czy odpłatne zbycie złota po upływie sześciu miesięcy od daty zakupu będzie uznane jako źródło przychodu i uzyskany dochód będzie podlegał podatkowi?. Czy złoto można zaliczyć do innych rzeczy, które po półrocznym okresie używania można sprzedać niezaliczając tej sprzedaży do źródła przychodu?
stanowisko Wnioskodawcy w zakresie możliwości opodatkowania sprzedaży wyrobów jubilerskich (metal obrobiony) i antycznych ze złota, srebra, platyny, oraz z kamieniami szlachetnymi należy uznać za prawidłowe.
dostawa towarów: PKWiU 24.41.20.0 Złoto nieobrobione plastycznie lub w postaci półproduktu lub w postaci proszku po dniu 1 lipca 2011r. nie będzie objęta zasadami opodatkowania wymienionymi w art. 17 ust. 1 pkt 7 ustawy
Zakładając, że Wnioskodawca wybierze zgodnie z art. 122 ustawy o VAT zwolnienie swoich dostaw z podatku od towarów i usług to czy z faktur zakupu złomów zawierających złoto Wnioskodawca może w całości odliczyć VAT, jeżeli następnie złoto odzyskane ze złomów będzie służyło do produkcji złota inwestycyjnego?