1) W jakiej wysokości należy ustalić przychód podatkowy Wnioskodawcy z tytułu przeniesienia na rzecz wspólnika (wspólników), w ramach umowy datio in solutum, akcji SCSp w celu uregulowania zobowiązania Wnioskodawcy z tytułu dywidendy lub zobowiązania Wnioskodawcy do wypłaty wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów w Spółce? 2) Czy przychód z tytułu przeniesienia na rzecz wspólnika (wspólników), w
W zakresie ustalenia, czy przychód osiągnięty w związku z zawarciem Umowy wykonania zobowiązania handlowego będzie dla Wnioskodawcy stanowił przychód z innych źródeł przychodów aniżeli zyski kapitałowe.
W związku z zawarciem umowy nowacji zobowiązań z tytułu pożyczki udzielonej Spółce przez byłego udziałowca, w Spółce nie powstanie przychód w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 3 updop
W jakiej wysokości należy ustalić przychód podatkowy Spółki z tytułu przeniesienia na wierzyciela w ramach umowy datio in solutum Wierzytelności Spółki w celu uregulowania zobowiązania?
W jaki sposób Wnioskodawca powinien wyliczyć koszty uzyskania przychodu w przypadku przekazania pożyczkodawcom wierzytelności z tytułu sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa lub składników majątkowych celem zwolnienia się ze zobowiązania wynikającego z umowy pożyczki?
Czy w związku z uregulowaniem zobowiązania z tytułu Wierzytelności 1 w drodze przeniesienia na wierzyciela własności Wierzytelności 2 w ramach datio in solutum, Spółka będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość uregulowanych w tym trybie odsetek od Wierzytelności 1? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Czy w związku z likwidacją Spółki i przekazaniem na rzecz udziałowca majątku Spółki pozostałego po zaspokojeniu lub zabezpieczeniu wierzycieli w postaci wierzytelności pożyczkowych, Spółka powinna rozpoznać przychód podatkowy? (pytanie oznaczone we wniosku nr 4)
Czy w związku przeniesieniem na wierzyciela w ramach umowy datio in solutum Wierzytelności 2 w celu uregulowania zobowiązania i rozpoznaniem z tego tytułu przychodu podatkowego, Spółka będzie mogła rozpoznać jako koszt uzyskania przychodu wartość nominalną Wierzytelności 2, na którą będzie się składać wartość kwoty głównej pożyczki oraz ewentualnie kwota odsetek od pożyczki? (pytanie oznaczone we wniosku
Jeżeli zdaniem organu przeniesienie na udziałowca w związku z likwidacją Spółki składników majątku w postaci wierzytelności pożyczkowych spowoduje po stronie Spółki powstanie przychodu podatkowego, to czy Spółka będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość nominalną wierzytelności przeniesionych na udziałowca, na które będą się składać wartość kwoty głównej pożyczki oraz kwota odsetek
W jakiej wysokości należy ustalić przychód podatkowy Spółki z tytułu przeniesienia na wierzyciela w ramach umowy datio in solutum Wierzytelności 2 w celu uregulowania zobowiązania? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodu podatkowego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
1. Czy w związku z zawarciem oraz wykonywaniem Umowy po stronie Wnioskodawcy powstał lub powstanie przychód podlegający opodatkowaniu CIT? 2. Czy wypłaty dochodu dokonywane przez Spółkę komandytową na rzecz Spółki niemieckiej na podstawie Umowy będą mogły zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy?
1. Czy w związku z zawarciem oraz wykonywaniem Umowy po stronie Wnioskodawcy powstał lub powstanie przychód podlegający opodatkowaniu CIT? 2. Czy wypłaty dochodu dokonywane przez Spółkę komandytową na rzecz Spółki niemieckiej na podstawie Umowy będą mogły zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy?
Czy przeniesienie własności udziałów w celu zwolnienia się ze zobowiązania do spłaty pożyczki wraz z należnymi odsetkami, dokonane w ramach umowy, opartej na konstrukcji datio in solutum, umożliwia Spółce zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów odsetek od tych pożyczek?
Czy powstaną różnice kursowe w ujęciu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z nabyciem przez Wnioskodawcę składników majątku od Spółki GX?
Czy w związku z wykonaniem zobowiązania wynikającego z zawarcia przez spadkodawcę umowy warunkowej - przeniesienie prawa użytkowania wieczystego działki gruntu na rzecz nabywców czynność ta nie będzie traktowana jako "pogorszenie stanu zakładu handlowo - usługowego" w rozumieniu art. 4 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od spadków i darowizn i nie spowoduje utraty zwolnienia od podatku, przewidzianego
Czy w przypadku zmiany umowy o kredyt terminowy nominowany w dolarach amerykańskich, polegającej na przeniesieniu praw i zobowiązań wynikających z umowy kredytowej (na podstawie aneksu do umowy) na inny bank, powstaną różnice kursowe w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy samo niewykonanie zobowiązań wobec udziałowca z tytułu jego wcześniejszych świadczeń, jednakże bez umorzenia tych zobowiązań, rodzi po stronie Spółki obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób prawnych?