Ustalenie, czy skrócenie okresu trwania Umowy PGK przez spółki tworzące PGK „A”, w drodze aneksu zawartego w formie aktu notarialnego, zgłoszone do właściwego naczelnika urzędu skarbowego, będzie skutkowało wygaśnięciem statusu podatnika podatku dochodowego od osób prawnych dla PGK „A” w ostatnim dniu skróconego okresu oraz zakończeniem w tym dniu ostatniego roku podatkowego PGK „A”, a przepisy art
Ustalenie kosztów uzyskania przychodu w związku z wygaśnięciem spółdzielczego lokatorskiego lokalu mieszkalnego.
1. Czy w związku z uzyskaniem przez Wnioskodawczynię odszkodowania za nienależyte wykonanie umowy o ustanowienie na jej rzecz spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu użytkowego, jako konsekwencji zrzeczenia się przedmiotowego prawa rzeczowego, z uwzględnieniem, że wysokość owego odszkodowania wynika wprost z art. 1711 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, Wnioskodawczyni jest zwolniona od podatku
Jeżeli mieszkanie Wnioskodawczyni zostało wystawione na przetarg i sprzedane przez Spółdzielnię, a Wnioskodawczyni faktycznie otrzymała tylko część kwoty uzyskanej z tej sprzedaży, tj. 46.000 zł, to dlaczego ma płacić podatek od kwoty 137.542 zł 36 gr?
Prawo podatkowe dotyczące podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania środków w związku z wygaśnięciem spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego.
opodatkowanie odszkodowania otrzymanego z tytułu wygaśnięcia prawa użytkowania wieczystego
Opodatkowanie czynności nieodpłatnego przeniesienia na rzecz Skarbu Państwa prawa własności budynku w związku z wygaśnięciem prawa użytkowania wieczystego gruntu, na którym budynek ten jest posadowiony.
Czy kwota odszkodowania, o którym mowa w art. 98 ust. 3 ustawy o gospodarce nieruchomościami, jest opodatkowana podatkiem VAT?Jeżeli kwota odszkodowania jest opodatkowana podatkiem VAT: