W zakresie możliwości zastosowania 9% stawki podatku oraz powstania przychodu w związku z otrzymaniem wkładu niepieniężnego.
Uznanie czy spółka komandytowo-akcyjna będzie uprawniona do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek od 1 stycznia 2025 r.
Bez znaczenia dla opodatkowania pozostanie fakt, że ostatecznie kwota wniesionych wkładów będzie równa pierwotnej sumie, bowiem w wyniku dokonanych czynności wpierw dojdzie do obniżenia wartości wkładu, a następnie do jego ponownego podwyższenia do pierwotnej wartości. Zostanie zatem wniesiony do spółki wkład, który spowoduje podwyższenie majątku spółki.
Skutki podatkowe podwyższenia kapitału zakładowego spółki poprzez wniesienie wkładów niepieniężnych.
Możliwość utraty prawa do ryczałtu po wniesieniu wkładu niepieniężnego (aportem) nieruchomość, niestanowiącą przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, do spółki typu SCSp, która nie posiada osobowości prawnej. Według prawa podatkowego Wielkiego Księstwa Luksemburg, podatnikami podatku dochodowego są wspólnicy SCSp a nie sama spółka.
Wpłata dodatkowego kapitału na kapitał akcyjny PSA przez akcjonariusza nie spowoduje obowiązku zapłaty PCC, ponieważ umowa PSA czy też jej zmiana – a więc również wpłata dodatkowego kapitału - nie jest objęta regulacją uPCC.
Opisane we wniosku zmiany umowy spółki kapitałowej (wkłady pieniężne i niepieniężne) korzystały ze zwolnienia na podstawie art. 9 pkt 11 lit. d) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Spełnione są bowiem przesłanki warunkujące wskazane zwolnienie, tj. świadczenie usług użyteczności publicznej, o których mowa w tym przepisie oraz posiadanie udziału o określonej wysokości w Spółce przez jednostkę
Przychód z tytułu nabycia akcji po cenie nominalnej niższej od ich wartości rynkowej.
Opodatkowanie przychodu w związku z objęciem nowych udziałów w spółkach w zamian za wkład pieniężny.
Skutki podatkowe wystąpienia Wnioskodawcy ze spółki komandytowej i otrzymania zwrotu wkładów.
Skutki podatkowe objęcia udziałów w spółce z o.o. po wartości nominalnej niższej niż wartość rynkowa udziałów.
Skutek podatkowy zmniejszenia udziału kapitałowego w spółce jawnej.
Dotyczy ustalenia, czy: - czy w związku z opisanym stanem faktycznym (winno być: zdarzeniem przyszłym), Wnioskodawca po wniesieniu wkładu pieniężnego do Spółki, w tym samym roku podatkowym ma prawo do preferencyjnej 9% stawki podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 19 ust. 1c Ustawy o CIT; - czy Wnioskodawca w roku poprzednim do roku wniesienia wkładu pieniężnego do Spółki, ma prawo
Skutki podatkowe objęcia przez wspólnika nowych akcji w spółce komandytowo-akcyjnej i podwyższenia kapitału zarówno zakładowego jak i zapasowego o wartość ww. akcji, a także ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego (wpłaty w ratach).
Wyłączenie z opodatkowania aportu składników majątkowych do spółki osobowej ze względu na uznanie tych składników za przedsiębiorstwo oraz brak opodatkowania czynności wyłączenia z działalności gospodarczej nieruchomości zabudowanej i brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.
Czy Spółka jest uprawniona do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od Pożyczek podlegających Konwersji w dacie Konwersji na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z art. 16 ust. 1 ustawy o CIT i art. 15c ustawy o CIT?
Obowiązki płatnika w związku z objęciem przez menedżerów udziałów w Spółce w zamian za wkład pieniężny.
1. Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę środków pieniężnych z tytuł obniżenia udziału kapitałowego posiadanego przez A w B powiązanego z obniżeniem udziału kapitałowego posiadanego przez Wnioskodawcę w A skutkować będzie powstaniem przychodu po stronie Wnioskodawcy; 2. Czy nie będzie stanowiła dla Wnioskodawcy przychodu otrzymana w związku ze zmniejszeniem wysokości udziału kapitałowego A w B oraz zmniejszeniem
Skutki podatkowe objęcia udziałów w sp. z o.o. w wartości nominalnej niższej niż wartość rynkowa udziałów.