Koszty uzyskania przychodu w związku ze zbyciem udziałów w spółce z o.o.
Czy w wyniku opisanego w zdarzeniu przyszłym połączenia, przy założeniu, że w sprawie nie znajdzie zastosowania art. 12 ust. 13 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. z 2022 r., poz. 2587, dalej zwanej „ustawą o CIT") (tj. głównym ani jednym z głównych celów Połączenia nie będzie uniknięcie ani uchylenie się od opodatkowania) oraz że majątki Spółek przejmowanych
Ustalenie momentu rozpoznania przychodu podatkowego i jego wysokości oraz prawa do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości emisyjnej udziałów wydanych przez Spółkę w zamian za aport wierzytelności, nie wyższej niż wartość rynkowa przedmiotu aportu.
Czy planowana transakcja wymiany udziałów generuje po stronie Wnioskodawcy przychody podlegające opodatkowaniu na podstawie ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
Skutki podatkowe z tytułu obniżenia udziału kapitałowego przez Spółkę w Spółce komandytowej bez dokonania wypłaty wynagrodzenia na pokrycie strat z lat ubiegłych spółki komandytowej.
1) Czy jeżeli wartość księgowa (ustalona zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości) elementów farmy fotowoltaicznej trwale związanych z gruntem (budynków, budowli) nie przekracza 50% wartości księgowej netto wszystkich aktywów SPV (ustalonej zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości) w okresie 365 dni poprzedzających dokonanie transakcji, to czy w takiej sytuacji transakcja
Czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podwyższającej kapitał, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki?
Czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podwyższającej kapitał, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki
Korekta dotycząca wielkości i wartości nabytych w spadku przedmiotów pozostanie bez wpływu na Pani prawo do skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn.
Czy jako koszt uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży udziałów w spółce przekształconej X z o.o. (powstałej z przekształcenia X sp. z o.o. sp.k.), Wnioskodawca może ująć kwotę stanowiącą określony procent odpowiadający jego udziałowi w wartości majątku (kapitału własnego) spółki komandytowej wycenionego na potrzeby przekształcenia spółki komandytowej w spółkę z o.o.?
Odpłatne zbycie garażu, otrzymanego w darowiźnie, oraz lokalu mieszkalnego nabytego częściowo po odkupieniu udziału od partnera.
1. Czy zespół składników materialnych i niematerialnych w postaci jednostek organizacyjnych pozostających w Y zlokalizowanych w G (tworzących Zakłady w G) będzie stanowił zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT? 2. Czy zespół składników materialnych i niematerialnych w postaci Zakładów (…) wydzielanych z Y do V w ramach opisanego zdarzenia przyszłego podziału przez
1. Czy prawidłowe jest stanowisko, zgodnie z którym w przypadku otrzymania przez ED - wspólnika Spółki Przejmowanej - udziałów w Spółce Przejmującej w wyniku połączenia EAS i EA, przychód, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 8 lit. ba (winno być: art. 12 ust. 1 pkt 8ba) w zw. z art. 12 ust. 4 pkt 12 ustawy o PDOP nie powstanie, jeśli przyjęta przez ED dla celów podatkowych wartość udziałów przydzielonych
Dotyczy ustalenia, czy w związku z przeprowadzonym połączeniem SKA i SPK, w wyniku czego Wnioskodawca stał się wspólnikiem w nowo zawiązanej SPZOO, a byt prawny SKA i SPK ustał, po stronie Wnioskodawcy, jako dotychczasowego wspólnika SKA i SPK, powstał przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów objęcia udziałów, o których mowa w art. 12 ust. 4 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych sumę wydatków poniesionych na objecie udziałów w Spółce B i przekształconej Spółce C.
Czy wydzielenie Części Inwestycyjnej do Spółki Inwestycyjnej nie spowoduje powstania po stronie Wnioskodawcy przychodu na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 stycznia 2018 r.? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2).
w zakresie sposobu ustalenia kosztów uzyskania przychodów w związku ze sprzedażą prawa własności działki oznaczonej we wniosku jako A/B oraz możliwości zaliczenia w ciężar kosztów podatkowych przez zbywającego wartości nominalnej udziałów przypadających na nieruchomość gruntową, opłat notarialnych, kosztów sądowych, kosztów ogłoszeń w prasie i MSIG, kosztów wyceny i opłaty skarbowej oraz podatku od
Czy w wyniku opisanego objęcia udziałów w Spółce B następującego w wyniku wniesienia do Spółki B wkładu niepieniężnego po stronie Wnioskodawcy wystąpi przychód w wysokości odpowiadającej wartości nominalnej objętych udziałów?
Czy w przypadku objęcia przez Wnioskodawcę udziałów w Spółce Kapitałowej w zamian za wkład niepieniężny o wartości rynkowej przekraczającej wartość nominalną obejmowanych udziałów (akcji) w Spółce Kapitałowej, organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej będzie mógł zastosować art. 14 ust. 1 zdanie drugie w zw. z art. 14 ust. 2 i 3 Ustawy CIT i określić przychód Wnioskodawcy w innej wysokości niż wartość
skutki podatkowe wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci Nieruchomości do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością