Zwolnienie od podatku VAT dla usług obejmujących udostępnienie samochodów szkoleniowych przez ośrodek szkolenia kierowców na praktyczny egzamin państwowy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego oraz niewliczanie tych usług do limitu sprzedaży, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług szkoleń dla fizjoterapeutów.
Zwolnienie od podatku VAT usług kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego oraz konferencji.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy świadczonych usług.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy, usług szkoleniowych świadczonych bezpośrednio na rzecz Uczestników wykonujących zawody medyczne, tj. lekarza, fizjoterapeuty, pielęgniarki i położnej. Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy, usług szkoleniowych dla lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek i położnych świadczonych przez Państwa jako
Czy w związku z wdrożonym modelem biznesowym Spółka posiada w Polsce zakład w rozumieniu art. 4a ust. 11 ustawy o CIT i art. 6 UPO PL-USA dla potrzeb podatku CIT?
Zwolnienie od podatku VAT świadczonych usług szkoleniowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a w związku z art. 44 Rozporządzenia Wykonawczego Rady (WE) nr 282/2011.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla świadczonych usług szkoleniowych.
Brak prawa do zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług szkoleniowych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy oraz obowiązku zapłaty podatku VAT z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia środka transportu wraz z należnymi odsetkami.
Brak zastosowania zwolnienia od podatku dla świadczonych usług ściśle związanych z usługą podstawową.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług świadczonych usług szkoleniowych.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług świadczonych usług szkoleniowych.
Zwolnienie od podatku szkoleń zawodowych wraz z przeprowadzeniem egzaminów po ich zakończeniu na podstawie § 3 ust. 1 pkt 14 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień.
Zwolnienie od podatku VAT świadczonych w formie zdalnej usług w zakresie prowadzenia kursów kompetencyjnych.
Zwolnienie od podatku VAT usług w zakresie prowadzenia kursów kompetencyjnych.
Świadczone usługi w postaci szkoleń zawodowych nie spełniają przesłanki do objęcia ich zwolnieniem na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy w powiązaniu z jego wykładnią wynikającą z art. 132 ust. 1 lit. i Dyrektywy 2006/112/WE Rady.
Zastosowanie zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy dla świadczonych usług szkoleniowych. Brak prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących wydatki związane z realizacją ww. operacji.
Ustalenie czy otrzymane dofinansowanie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT oraz określenie momentu powstania obowiązku podatkowego, prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z wydatkami poniesionymi w związku z realizacją projektu.
Brak zastosowania zwolnienia od podatku dla świadczonych usług kształcenia.
1. Czy Wnioskodawczyni, zobowiązana jako płatnik do pobrania podatku u źródła z tytułu płatności realizowanych z tytułu Opłat za (i) Udostępnienie Znaku oraz (ii) Udostępnienie Know-How, będzie uprawniona do zastosowania w stosunku do Opłat za wskazane usługi preferencji wskazanej w art. 12 polsko-niemieckiej UPO, tj. stawki podatku w wysokości 5%? 2. Czy Wnioskodawczyni będzie obowiązana jako płatnik
Opodatkowanie przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej świadczonej na rzecz Spółki (byłego pracodawcy) w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Uznanie świadczonych usług szkoleniowych dla fizjoterapeutów za usługi kształcenia zawodowego zwolnione od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.