Zwolnienie z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Z uwagi na fakt, że Wnioskodawca jest podmiotem (twórcą i artystą wykonawcą), o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy, świadczone przez Wnioskującego usługi oprawy muzycznej i artystycznej imprez opisane we wniosku, wynagradzane w formie honorarium, korzystają ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy o VAT. Usługa polegająca na zapewnieniu przez Wnioskodawcę
Zakres zwolnienia od podatku usług kompleksowej organizacji koncertu.
Jaką stawką podatku VAT winny być opodatkowane usługi świadczone przez Spółkę: bilety wstępu do rodzinnego centrum zabaw, bilety wstępu na dodatkowe atrakcje, jakimi są samochodziki dla dzieci oraz lokomotywa na terenie parku rozrywki, bilety wstępu na organizowane przez Spółkę urodziny dla dzieci oraz korzystanie z automatów znajdujących się na terenie parku rozrywki?
Czy spółka będzie podlegać podatkowi od gier, z tego powodu, że wynajem mini-kasyna z obsługą podlega pod regulacje ustawy o grach i zakładach wzajemnych
w zakresie miejsca świadczenia usługi produkcji programu telewizyjnego dla kontrahenta z siedzibą w Londynie.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym prawidłowo jest wystawiana faktura VAT ze stawką 7% na usługi związane z kulturą?
Czy usługi związane z obsługą i organizacją wesel, bali okolicznościowych, studniówek i innych imprez o podobnym charakterze. mogą korzystać z preferencyjnej 7% stawki podatku VAT?
Jaką stawkę podatku VAT należy zastosować przy sprzedaży opisanych usług 7% stosownie do art. 41 ust. 2 ustawy o VAT czy usługi te objęte są zwolnieniem z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 ustawy?
W złożonym wniosku Podatnik pyta o zwolnienia od podatku VAT usługi zorganizowania imprezy "Sylwester 2006".
Czy wykonywanie rycerskich pokazów plenerowych jest usługą zwolnioną z podatku VAT?
Pytanie dotyczy zasadności opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności polegających na nieodpłatnym przekazaniu biletów wstępu na spektakl ( koncert) , jako nieodpłatnego świadczenia usług , w świetle art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.