Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w kwestii ustalenia, czy czynność udzielenia Pożyczki będzie objęta zakresem ustawy o VAT podlegającej zwolnieniu z opodatkowania VAT oraz nieuwzględnienia obrotu z tytułu Pożyczki przy obliczeniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o VAT.
Uznanie usług pomocniczych świadczonych przez kontrahentów niemieckich za usługi ściśle związane z usługami opieki (usługami podstawowymi) oraz zastosowania dla importu tych usług zwolnienia od podatku od towarów i usług.
Czy pożyczki udzielone przez Państwa na rzecz pożyczkobiorcówsą zwolnione z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT, czy pożyczki udzielone Państwu przez pożyczkodawcę są zwolnione z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT, czy transakcje udzielania przez Państwa pożyczek należy uznać za transakcje o charakterze pomocniczym zgodnie z art. 90 ust. 6 pkt 2
Wymienione we wniosku usługi opierają się na usłudze podstawowej, którą jest usługa noclegowa a pozostałe objęte tymi usługami świadczenia stanowią jedynie świadczenia pomocnicze. Tym samym usługi te należy taktować jako elementy kompleksowej usługi, której istotę jest oddanie budynku do używania na podstawie umowy najmu, dzierżawy lub innej umowy o podobnym charakterze.
Brak wliczenia do obrotu przy wyliczaniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, obrotu z tytułu sprzedaży Budynku.
Czy usługi pośrednictwa kredytowego, stanowią transakcje pomocnicze i z tego tytułu nie wlicza się ich do wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT.
Uznanie udzielonych pożyczek za odpłatne świadczenie usług i zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT udzielenia pożyczek oraz uznanie, że transakcja udzielenia pożyczek miała charakter pomocniczy względem prowadzonej działalności gospodarczej
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 62.02.30.0 .
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 62.02.30.0 .
Czy w związku wykonywaniem funkcji działu księgowości przez zakład w Z (objęty decyzją o wsparciu) na rzecz zakładów w X oraz w Y (nieobjętych decyzją o wsparciu), Spółka nie będzie zobowiązana do opracowania dokumentacji cen transferowych w związku z obowiązkiem wynikającym z art. 17 ust. 6b ustawy o CIT; - czy przychody uzyskiwane przez Spółkę w związku z obciążaniem klientów Spółki kosztami palet
Obowiązki płatnika w związku ze świadczeniem usług opiekuńczych przez zleceniobiorców na terytorium Niemiec.
Skutki podatkowe dotyczące rozliczenia związanego z zawartym Kontraktem różnicowym.
Obrót w postaci odsetek z tytułu udzielenia przez Państwa pożyczki podporządkowanej na rzecz B. w związku z zawartą Transakcją sekurytyzacji nie powinien być przez Państwa wliczany do obrotu, o którym mowa w art. 90 ust. 3 ustawy branego pod uwagę przy kalkulacji proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 2 i nast. ustawy, gdyż jej udzielenie stanowi/będzie dla Państwa stanowić transakcję finansową o
Stosowanie proporcji, o której mowa w art. 90 ustawy o VAT oraz niewliczanie do obrotu odsprzedaży usług procesowania płatności.
Nieuwzględnianie przy kalkulacji proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, obrotu z tytułu świadczenia usług pośrednictwa ubezpieczeniowego oraz pośrednictwa w udzielaniu kredytów bankowych i pożyczek pieniężnych.
Uznanie, że opisywana pożyczka znajdzie się poza regulacjami ustawy o VAT oraz uznanie, że transakcja udzielenia pożyczki ma charakter pomocniczy względem prowadzonej działalności gospodarczej i nie stanowi jej elementu, a w związku z tym Spółka może zaniechać ustalania proporcji zgodnie z art. 90 ust. 6 pkt 2 ustawy o VAT.
Określenie, czy usługi udzielania pożyczek na rzecz spółek zależnych i powiązanych oraz spółki uprzednio powiązanej, jak również usługi udzielania poręczeń kredytowych i gwarancji bankowych świadczone na rzecz Spółki dominującej, stanowią transakcje pomocnicze w rozumieniu art. 90 ust. 6 ustawy o VAT i otrzymane/skapitalizowane odsetki i prowizje z tego tytułu podlegają wyłączeniu z obrotu, o którym
sposób wyliczenia wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy
Skutki podatkowe związane z zawarciem umowy wirtualnej sprzedaży (zakupu) energii elektrycznej oraz umowy sprzedaży (zakupu) Gwarancji Pochodzenia.
Czy w opisanym stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym obrót z tytułu Usług Finansowych w postaci odsetek od pożyczek oraz kwot wynikających z refaktury kosztów stanowi obrót z tytułu transakcji pomocniczych w rozumieniu art. 90 ust. 6 pkt 2 ustawy o VAT i jako taki nie powinien być przez Spółkę uwzględniany przy obliczaniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 2 i 3 ustawy o VAT?
Zwolnienie z VAT udzielanej pożyczki, brak konieczności ustalania proporcji.
zastosowanie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy dla usług udzielania pożyczek
zastosowanie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy dla usług udzielania pożyczek