Brak zastosowania ograniczenia, o którym mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów kosztów usług nabywanych od podmiotów powiązanych.
Uznanie nabywanych czynności za import usług zwolnionych z opodatkowania podatkiem od towarów i usług w myśl art. 43 ust. 1 pkt 41 ustawy
określenie momentu poniesienia kosztu uzyskania przychodu z tytułu prowizji wypłacanych na rzecz pracowników Spółki terminowo, tj. z zachowaniem terminów ich wypłaty wskazanych w Regulaminie pracy
Czy opisana powyżej kompleksowa usługa świadczona przez osobę fizyczną na rzecz klientów korzystać będzie ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem od towarów i usług, na mocy przepisu art. 43 ust. 1 pkt 38 i 40 ustawy o VAT?
Czy opisana powyżej kompleksowa usługa świadczona przez spółkę osobową na rzecz klientów korzystać będzie ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem od towarów i usług, na mocy przepisu art. 43 ust. 1 pkt 38 i 40 ustawy o VAT?
Rozliczenie importu usługi, podstawy opodatkowania, zwolnienia z opodatkowania oraz ustalenia współczynnika proporcji dla usług pośrednictwa finansowego
w zakresie rozliczenia importu usługi, podstawy opodatkowania, zwolnienia z opodatkowania oraz ustalenia współczynnika proporcji dla usług pośrednictwa finansowego
Czy istnieje obowiązek wystawienia faktury VAT na odsetki i prowizje z tytułu udzielania pożyczek?
Czy czynność udzielenia pożyczki stanowi świadczenie usług objętych zakresem VAT podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, które będzie jednocześnie korzystać ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy o VAT?
Skoro umowa pożyczki będzie objęta zakresem ustawy o podatku od towarów i usług, ale będzie korzystała ze zwolnienia z tego podatku, powyższa czynność zostanie wyłączona z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 2 pkt 4 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy Spółka, uczestnicząc w systemie cash pooling, będzie świadczyła na rzecz innych uczestników usługi pośrednictwa finansowego w świetle ustawy o VAT?
nabycie usług pośrednictwa finansowego i prawidłowe ich opodatkowanie
nabycie usług pośrednictwa finansowego i prawidłowe ich opodatkowanie
Przeniesienie wierzytelności pożyczkowej w drodze cesji na Wnioskodawcę stanowi usługę pośrednictwa finansowego świadczoną przez Wnioskodawcę. Usługa taka, mająca charakter usługi ściągania długów i faktoringu, podlega opodatkowaniu podatkiem VAT według podstawowej stawki 22%. Podstawą opodatkowania jest różnica pomiędzy wartością nominalną wierzytelności a wartością, którą Wnioskodawca zapłacił
prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pod nazwą Ochrona środowiska szansą rozwoju sektora MSP w województwie utworzenie funduszu pożyczkowego w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska.
Usługi zaklasyfikowane jako pożyczki udzielane poza systemem bankowym o PKWiU 65.22, stanowią czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, zgodnie z art. 5 ustawy o VAT, i jednocześnie korzystają ze zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy, jako usługi wymienione w poz. 3 załącznika nr 4 do tej ustawy.
Forfaiting. Opodatkowanie odsetek naliczonych z tytułu udzielenia kredytu kupieckiego. Import usług ściągania długów podstawa opodatkowania, stawka podatku, zwolnienie (forfaiting).
Forfaiting. Opodatkowanie odsetek naliczonych z tytułu udzielenia kredytu kupieckiego. Import usług ściągania długów podstawa opodatkowania, stawka podatku, zwolnienie (forfaiting).
Import przedmiotowych usług polegających na udzieleniu przedmiotowej pożyczki (i ewentualnych następnych pożyczek) podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług i stanowi czynność zwolnioną od tego podatku, zaś jego rozliczenie spoczywa na Wnioskodawcy jeśli zgodnie z klasyfikacją statystyczną przedmiotem zapytania są faktycznie świadczone przez kontrahenta zagranicznego usługi pośrednictwa finansowego