W zakresie skutków podatkowych zawarcia ośmiu umów sprzedaży lokali mieszkalnych w 2025 r. w wykonaniu umów deweloperskich zawartych w 2023 r.
Ustalenie, czy wnoszony do spółki celowej SPV w drodze aportu dział Projekt Deweloperski będzie stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, a transakcja wniesienia w drodze aportu tego ZCP będzie transakcją podlegającą wyłączeniu z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Powstanie obowiązku podatkowego w związku z otrzymaniem Opłaty Rezerwacyjnej.
Zastosowanie stawki ryczałtu: – 10% w zakresie zakupu i sprzedaży nieruchomości (działek) na własny rachunek, – 5,5% w zakresie usług deweloperskich, – 8,5% do kwoty przychodu 100 tys. rocznie oraz 12,5% pow. kwoty 100 tys. rocznie w zakresie usług w zakresie noclegów i usług towarzyszących świadczonych przez hotele, motele, pensjonaty i inne obiekty hotelowe, – 5,5% w zakresie uzbrojenia terenu lub
Prawo do zaliczenia zapłaconego wynagrodzenia za sukces do kosztów uzyskania przychodów
Czy Spółce przysługuje prawo do zaliczenia zapłaconego Wynagrodzenia za Sukces do kosztów uzyskania przychodu? (pytanie oznaczone we wniosku numerem 2)
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconego Wynagrodzenia za Sukces.
Prawo do zaliczenia zapłaconego wynagrodzenia za sukces do kosztów uzyskania przychodów
Kwestia momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów: - kosztu nabycia Nieruchomości przypadający na nabycie Budynków istniejących (z wyłączeniem Zaplecza), po ich wyburzeniu związany z uzyskaniem przychodu w postaci zbycia towaru w zakresie, w jakim Inwestycja polega na tworzeniu towaru przeznaczonego na sprzedaż; - w przypadku wykorzystywania Zaplecza jako zaplecza prac wyburzeniowych a następnie
W zakresie opodatkowania podatkiem VAT wg stawki 8% sprzedaży lokali mieszkalnych wraz z udziałem w częściach wspólnych budynku oraz zewnętrznym miejscem parkingowym a także sprzedaży lokali mieszkalnych wraz z udziałem w częściach wspólnych budynku oraz miejscem garażowym w hali podziemnej.
W zakresie opodatkowania sprzedaży Inwestycji stawką podatku w wysokości 8%.
Czy wydatki poniesione na naprawę zaistniałej wady nieruchomości, która polega na wzmocnieniu fundamentów są kosztem uzyskania przychodów w chwili ich poniesienia 2015 r., zaś wydatki poniesione na wybudowanie domu, które zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w dniu uzyskania przychodu ze zbycia domu w 2013 r. są kosztem uzyskania przychodów w 2013 r. pomimo zwrotu przedmiotu sprzedaży?
Czy otrzymane odszkodowanie za nieprawidłowe wykonanie prac projektowych, a w efekcie końcowym fundamentów jest przychodem z tytułu prowadzonej działalności w chwili otrzymania odszkodowania na rachunek bankowy?
Czy wydatki poniesione na zakup istniejącego domu w budowie i gruntu można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów jako zakupu towaru handlowego?
Czy pobranie kaucji, traktowanej jako suma pieniężna złożona jako gwarancja dotrzymania zobowiązania jest obrotem w rozumieniu art. 29 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.)?
Czy w przypadku sprzedaży domu (mieszkania) wraz z prawem wieczystego użytkowania gruntu i pobrania 100 % zaliczki przed dniem 1 maja 2004 r. Spółka winna opodatkować przeniesienie prawa wieczystego użytkowania gruntu w oparciu o starą ustawę z 1993 r. o podatku VAT czy też w oparciu o ustawę z 2004 r. o podatku VAT, skoro w myśl ustawy z 1993 r. grunt nie stanowił towaru, a zbycie prawa wieczystego