Obowiązek odprowadzania podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej.
Stawka ryczałtu w wysokości 8,5% do przychodów ewidencjonowanych z tytułu świadczonych usług sklasyfikowanych w PKWiU 74.90.12.0.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z prowadzeniem bloga o tematyce łowieckiej.
Skutki podatkowe wynikające ze współpracy związanej z dystrybucją ubezpieczeń, a dotyczące momentu rozpoznania przychodów i kosztów uzyskania przychodów z tytułu przekazywanych płatności na współfinansowanie nakładów.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 75.00.19.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 74.90.12.0.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług opłat za spóźnione anulowanie rezerwacji i/lub rezygnację z usługi zakwaterowania.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU: 70.22.20.0.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 70.22.20.0.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu faktur dokumentujących dodatkową ekspozycję towarów na półce.
Możliwość zastosowania 14% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 86.2.
Możliwość zastosowania 8,5 stawki podatku z tytułu świadczonych usług.
Prawo do zastosowania zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 7 ustawy.
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wykonywanych przez fizjoterapeutę.
Czy opisane we wniosku Świadczenia, nabywane przez Wnioskodawcę od Usługodawcy w ramach kompleksowej Usługi IT mieszczą się w katalogu określonym w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT i Wnioskodawca jest zobowiązany do pobierania zryczałtowanego podatku dochodowego (tzw. podatku u źródła), na podstawie art. 26 ust. 1 ustawy o CIT, przy wypłacie Wynagrodzenia na rzecz Usługodawcy z tytułu Usługi IT?
Dotyczy ustalenia, czy płatność Prowizji realizowana przez Wnioskodawcę na rzecz Kontrahenta (nierezydenta polskiego), tj. za usługę pośrednictwa handlowego, stanowi wynagrodzenie z tytułu świadczeń wskazanych w art. 21 ust. 1 pkt 2a) ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
Działalność Spółki, w tym działalność Zleceniobiorców, nie będą skutkowały dla Wnioskodawcy powstaniem zakładu w Polsce w rozumieniu art. 4a pkt 11 lit. c Ustawy CIT oraz art 5 ust. 5 polsko-bułgarskiej UPO, a w konsekwencji na Wnioskodawcy nie będzie ciążył ograniczony obowiązek podatkowy na gruncie Ustawy CIT.
Ustalenie miejsca świadczenia i opodatkowania usług oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków poniesionych w związku z organizacją Gali w zakresie, w jakim wydatki te związane są z uczestnictwem w tej Gali pracowników, kluczowych kontrahentów, osób wchodzących w skład rady nadzorczej i innych organów stanowiących Spółki oraz przedstawicieli rad nadzorczych spółek powiązanych ze Spółką, z wyłączeniem wydatków określonych w art. 88 ust
Możliwość opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej (lekarz specjalista) zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Zwolnienie od podatku VAT dla usług obejmujących udostępnienie samochodów szkoleniowych przez ośrodek szkolenia kierowców na praktyczny egzamin państwowy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego oraz niewliczanie tych usług do limitu sprzedaży, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.