Możliwość skorzystania z ulgi dla rodzin 4+ i ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko uczące się na studiach i otrzymujące uposażenie zwolnione z art. 21 ust. 1 pkt 80, przy trójce małoletnich.
Prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej bez względu na uzyskany przez uczące się dziecko żołd.
w zakresie skutków podatkowych darowizny środków pieniężnych wypłaconych darczyńcy po śmierci członka otwartego funduszu emerytalnego.
kwota wypłacona uposażonemu po śmierci członka otwartego funduszu emerytalnego - art. 3 pkt 5 psd
Czy w stosunku do świadczeń uzyskanych przez Wnioskodawcę w związku z wypłatą sumy pieniężnej zgromadzonej na jego indywidualnym pracowniczym koncie będzie miało zastosowanie zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 58 lit. b) w związku z art. 21 ust. 33 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Zastosowanie kosztów uzyskania przychodu do uposażenia wypłacanego prokuratorom w stanie spoczynku.
PIT w zakresie: kwalifikacji źródła przychodów wypłacanego uposażenia rodzinnego otrzymywanego przez członków rodzin zmarłego prokuratora
Czy otrzymane przez Wnioskodawczynię uposażenie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
1.Czy otrzymane w 2010 r. oraz w latach następnych uposażenie, uprawnia Wnioskodawcę i będzie uprawniało do uwzględnienia kosztów uzyskania przychodów (art. 22 ust. 2 pkt 1, a ze względu na miejsce zamieszkania art. 22 ust. 2 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych)? 2.Czy Wnioskodawca może skorygować zeznanie za 2010 r. uwzględniając podwyższone koszty uzyskania przychodu?
Czy będąc prokuratorem Prokuratury Krajowej w stanie spoczynku, Wnioskodawczyni jest uprawniona do naliczania kosztów uzyskania przychodów od przysługującego uposażenia w oparciu o treść art. 22 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy będąc prokuratorem Prokuratury Krajowej w stanie spoczynku, Wnioskodawca jest uprawniony do naliczania kosztów uzyskania przychodów od przysługującego mu uposażenia w oparciu o treść przepisu art. 22 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy należy uposażenie sędziego oraz uposażenie prokuratora w stanie spoczynku pomniejszyć o koszty uzyskania przychodów określone w art. 22 ust. 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy przedstawiony we wniosku sposób ustalania podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych przy dokonywaniu wypłaty uposażenia sędziom w stanie spoczynku jest właściwy?
Naliczanie przez płatnika kosztów uzyskania przychodów w stosunku do prokuratora w stanie spoczynku i uposażeń rodzinnych wypłacanych po śmierci prokuratora
Naliczanie przez płatnika kosztów uzyskania przychodów w stosunku do sędziego w stanie spoczynku i uposażeń rodzinnych członków rodzin sędziego.
Naliczanie przez płatnika kosztów uzyskania przychodów w stosunku do prokuratora w stanie spoczynku i uposażeń rodzinnych oraz sposobu opodatkowania świadczeń z ZFŚS dla prokuratorów w stanie spoczynku i uposażeń rodzinnych.
Czy należności wypłacone z tytułu przeniesienia służbowego podlegają zwolnieniu od podatku dochodowego do wysokości 200% uposażenia, które żołnierz pobrał za miesiąc w którym nastąpiło przeniesienie czy też do kwoty 200% najniższego uposażenia zasadniczego żołnierza zawodowego?
Po śmierci prokuratora w stanie spoczynku pobierającego uposażenie, w związku z otrzymanym postanowieniem sądu o nabyciu prawa do masy spadkowej przez 3 osoby w 1/3 dla każdej z nich zostanie wypłacone uposażenie - żonie zmarłego, której ustalono prawo do renty rodzinnej i córkom. czy w/w świdaczenia należy opodatkować podatkiem dochodowym od osób fizycznych?