w zakresie: czy Wnioskodawca może uznać postanowienie o umorzeniu egzekucji za postanowienie o nieściągalności, o którym mowa art. 16 ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów należności odnośnie których zostało wydane postanowienie komornika o umorzeniu postępowania egzekucyjnego .
Czy podatnik (aby zaliczyć odpis aktualizujący do kosztów uzyskania przychodów) musi posiadać dokument świadczący o nieściągalności w stosunku do każdej należności od danego dłużnika, czy wystarczającym jest dokument świadczący o nieściągalności części wierzytelności wydanym przez właściwy organ egzekucyjny? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
Czy od umorzonych (zrestrukturyzowanych) zobowiązań należne są koszty egzekucyjne?
Pytanie dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów całej kwoty wierzytelności, w przypadku gdy postanowienie o umorzeniu postępowania egzekucyjnego uzyskano tylko względem części wierzytelności.
Czy postanowienie o umorzeniu postępowania egzekucyjnego może być uznane za postanowienie o nieściągalności wierzytelności, o którym mowa w art. 16 ust. 2 pkt 1 ustawy o p.d.o.p oraz czy postanowienie takie obliguje Spółkę do zaliczenia tejże wierzytelności do kosztów uzyskania przychodów?