Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku w odniesieniu do umorzonego zadłużenia kredytowego i skutków podatkowych otrzymania kwoty zwróconej przez bank.
Skutki podatkowe sądowego stwierdzenia nieważności umowy kredytowej.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku z tytułu umorzenia wierzytelności kredytowej w przypadku korzystania z ulgi odsetkowej i częściowej spłaty kredytu.
Czy składając korektę zeznania PIT-39 za 2018 rok w miesiącu kwietniu 2022 roku jestem uprawniony do obniżonych odsetek od powstałego zobowiązania podatkowego, o których mowa w artykule 56a ustawy z dnia 29 sierpnia 2997 roku Ordynacja podatkowa? (Pytanie ostatecznie przeformułowane w uzupełnieniu wniosku)
Jakie będą skutki podatkowe w podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu przekształcenia kredytu na własne cele mieszkaniowe w sytuacji, gdy od 2008 r. korzystaliście i korzystacie Państwo z ulgi odsetkowej oraz czy przeliczenie kredytu na PLN spowoduje korektę zeznań rocznych w podatku dochodowym od osób fizycznych za wszystkie lata, w których była odliczona ulga odsetkowa?
Czy nadpłata kapitału z tytułu częściowej wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego budowlano-mieszkaniowego może być zakwalifikowana jako zwolnienie od podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym?
Czy część wydatków z kredytu w kwocie 50 000 zł przeznaczoną na ww. prace adaptacyjne można uznać za spełniającą wymogi art. 26b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i mogącą podlegać odliczeniu od podatku?
W sytuacji, gdy Wnioskodawca spełnia wszystkie przesłanki do zastosowania przedmiotowej ulgi i nabył prawo do odliczeń odsetek od kredytu zaciągniętego na zakup lokalu mieszkalnego, to pomimo iż tymczasowo wynajmuje ten lokal, może dokonywać odliczeń w ramach praw nabytych.
1. Czy lokal mieszkalny nabyty w sposób opisany w stanie faktycznym został zakupiony na rynku pierwotnym, czy wtórnym? 2. Czy w związku z zakupem tego lokalu przysługuje Wnioskodawcy i jego małżonce ulga odsetkowa, czy też nie? 3. Czy mimo wzięcia kolejnego kredytu - konsolidacyjnego, o którym mowa w stanie faktycznym, Wnioskodawca i jego małżonka mogą korzystać z ulgi odsetkowej?
Czy Wnioskodawczyni przysługuje prawo skorzystania z odliczenia od dochodu odsetek od kredytu zaciągniętego na zakup pierwszego lokalu mieszkalnego?
Czy w rozliczeniu rocznym podatku dochodowego od osób fizycznych za 2013 r. i w przyszłości (po spełnieniu przesłanek) Wnioskodawczyni nadal może korzystać z ulgi odsetkowej i odliczać ją w całości od swojego dochodu?
1. Czy ze względu na wymóg nie przekroczenia 3 lat od końca roku, w którym zostało wydane pozwolenie na budowę, a rokiem zakończenia inwestycji, przysługuje ulga odsetkowa, zważywszy, że inwestycja została zrealizowana w oparciu o ostateczne pozwolenie na budowę z dnia 31 maja 2005 r. i w związku z tym, czy trzyletni okres na zakończenie budowy powinien być liczony od daty 31 maja 2005 r.? 2. Czy niezależne
Jak należy określić właściwy ze względu na możliwość skorzystania z ulgi odsetkowej sposób przeliczenia kwot spłaconych odsetek od kredytu, wyrażonych w zaświadczeniu wystawionym przez bank w CHF na kwoty wyrażone w PLN?
Ustalenia kursu po jakim należy przeliczać odsetki w celu skorzystania z ulgi odsetkowej.
Czy w zeznaniu podatkowym za 2011 r. Wnioskodawczyni może odliczyć całą wartość spłaconych przez siebie odsetek?