Możliwość zastosowania ulgi na złe długi do transakcji handlowej, której termin płatności upłynął przed 1 stycznia 2020 r.
Zastosowanie art. 89a ust. 4 ustawy oraz art. 89b ust. 4 ustawy w związku z otrzymaniem od GDDKiA zasądzonego przez sąd wynagrodzenia.
Ustalenia, czy Wnioskodawcy przysługuje na podstawie art. 18f ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „Ustawa CIT”) prawo do dokonania zmniejszenia podstawy opodatkowania określonej zgodnie z art. 18 Ustawy CIT o wartość przychodów z tytułu Wierzytelności w zeznaniu za rok podatkowy 2022
Obowiązek zwiększenia podstawy opodatkowania, o której mowa w art. 18f ustawy o CIT w zawiązku z zawartym porozumieniem.
Czy na podstawie art. 89a ust. 1-2 ustawy o VAT w związku z art. 90 Dyrektywy o VAT Wnioskodawca jest uprawniony do skorzystania z ulgi na złe długi w odniesieniu do wierzytelności wynikającej z faktury korygującej, jeśli dłużnikiem Wnioskodawcy jest przedsiębiorca niezarejestrowany jako podatnik VAT czynny?
Obowiązek dokonania zwiększenia podatku należnego w związku z uregulowaniem należności w trybie art. 89a ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług.
W związku z powyższym, w stosunku do faktur zakupowych, dotyczących zobowiązań objętych częściową redukcją długu w wyniku postępowania restrukturyzacyjnego, dla których termin 90 dni od terminu płatności przypadał w miesiącu, w ostatnim dniu którego pozostawali Państwo w trakcie postępowania restrukturyzacyjnego, zgodnie z art. 89b ust. 1b ustawy nie mają Państwo obowiązku dokonania korekty odliczonego
Brak obowiązku skorygowania sprzedaży w stosunku do której skorzystano z tzw. „ulgi na złe długi”.
Ustalenia momentu, od którego są Państwo uprawnieni do skorygowania podstawy opodatkowania oraz podatku należnego z tytułu świadczenia usług na terytorium kraju.
Mają Państwo prawo odliczyć podatek naliczony, w rozliczeniu za okres, w którym należność została uregulowana.
Prawo do skorygowania podstawy opodatkowania oraz podatku należnego z tytułu świadczenia usług na terytorium kraju wskazanych w zdarzeniu przyszłym zgodnie z art. 89a ust. 1 ustawy o VAT.
Ulga na złe długi - art. 89b - obowiązki dłużnika po ogłoszeniu postępowania restrukturyzacyjnego.
Sukcesja podatkowa w następstwie nabycia Przedsiębiorstwa w drodze aportu oraz zakres praw i obowiązków nabywcy w związku z otrzymaniem tego Przedsiębiorstwa.
Rozliczenia podatkowe związane z leasingiem finansowym samochodów osobowych.
Ulga na złe długi. Uregulowanie w drodze kompensaty zobowiązania za nabyte materiały przed terminem 90 dni – licząc od terminu zapłaty określonego przez zleceniodawcę oraz wskazanego na fakturze dokumentującej nabycie materiału – a obowiązek zwiększenia podstawy opodatkowania o zaliczoną do kosztów uzyskania przychodów wartość zobowiązania do zapłaty.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących wydatki związane z obsługą Połączenia, wystawionych na, otrzymanych i opłaconych przez Spółkę Przejmowaną, prawo do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących wydatki związane z obsługą Połączenia, wystawionych na i otrzymanych przez Spółkę Przejmowaną, a opłaconych przez Spółkę Przejmującą oraz brak obowiązku dokonania korekty odliczonego
Moment ujęcia do podstawy opodatkowania kwoty należności głównej, odsetek ustawowych od należności głównej oraz kwoty zwrotu kosztów sądowych.
Niezależnie od tego czy dłużnik, który przekształcił swoją jednoosobową działalność gospodarczą w spółkę kapitałową będzie wyrejestrowany z rejestru podatników VAT lub pozostanie podatnikiem VAT, np. ze względu na świadczenie usług odpłatnego udostępniania rzeczy i praw, będziecie Państwo mogli dokonać korekty podstawy opodatkowania oraz podatku należnego z tytułu dostawy towarów lub świadczenia usług
Możliwość skorygowania podstawy opodatkowania oraz podatku należnego zgodnie art. 89a ust. 2a pkt 2 ustawy.
W zakresie prawa do skorzystania z "ulgi za złe długi" poprzez korektę deklaracji podatkowej za I kwartał 2020 r.