Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej w sytuacji, gdy wytwarzana za pomocą instalacji fotowoltaicznej energia wykorzystywana jest zarówno w budynku mieszkalnym, jak i w budynkach gospodarczych.
Możliwość odliczenia wydatków poniesionych na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w ramach ulgi termomodernizacyjnej.
Czy okoliczności opisane powyżej uprawniają naszą spółkę do odliczenia od podstawy opodatkowania na podstawie art. 18b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych 50% kwoty wydatków poniesionych na zakup i wdrożenie systemu A, który w momencie wdrożenia był nową technologią w rozumieniu art. 18b ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Wnioskodawcy nie będzie przysługiwało prawo do odzyskania podatku od towarów i usług związanego z realizacją projektu pn. , ponieważ nie będzie nabywcą towarów i usług związanych z ww. projektem i nie będzie dysponował fakturami zakupu wystawionymi na Wnioskodawcę.
dotyczy zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości nakładów na sfinansowanie środka trwałego i nierozliczonego ulgą inwestycyjną
Czy przysługuje ulga na inwestycję budowlaną zgodnie z art. 26b z tytułu spłaty odsetek od kredytu zaciągniętego na zakup nieruchomości z rozpoczętą budową, zakup działki oraz dokończenie budowy?
Dotyczy możliwości korzystania z z ulgi podatkowej przyznanej na podstawie przepisów rozp. Rady Ministrów z dnia 17.12.1984 r. w sprawie ulg podatkowych z tytułu inwestycji (Dz. U. Nr 60, poz. 307) w przypadku wniesienia przedsiębiorstwa do spółki cywilnej, a następnie przekształcenia w spółkę kapitałową.
wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej:1./ zmian wynikających z przekształcenia dotychczasowej działalności gospodarczej prowadzonej w formie współwłasności małżeńskiej na spółkę cywilną lub osobową spółkę handlową (np. jawną) - z udziałem po 50%2./ sukcesji podatkowej (art. 93a § 2 pkt 2 Ordynacji podatkowej
Jedna kondygnacja domu mieszkalnego została przeznaczona na działalność gospodarczą, druga kondygnacja stanowi część mieszkalną. Dokonuję inwestycji, która w 50% dotyczy firmy i w 50% domu mieszkalnego. W związku z tym czy koszty wymiany instalacji wodociągowej, ciepłowniczej, podajnika ciepła oraz założenie ogrzewania gazowego lub ogrzewania kominkowego w tym budynku należy rozliczyć proporcjonalnie