Zwolnienie od podatku VAT świadczonych przez Spółdzielnię usług asystenckich i usług opieki wytchnieniowej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 23 ustawy.
Czy wydatek dla sfinansowania szkolenia „...” będzie mógł być uznany jako koszt podatkowy Spółdzielni Socjalnej A.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie opodatkowania dotacji; w zakresie kosztów uzyskania przychodów; w zakresie skutków podatkowych wsparcia pomostowego; w zakresie zwolnienia przedmiotowego oraz w zakresie ustalenia stawki opodatkowania.
Czy wsparcie finansowe (107.103,85 zł) uzyskane przez członków Spółdzielni, które na wniosek członków założycieli zostało od razu przekazane na konto bankowe Spółdzielni, prawidłowo zakwalifikowano jako wpłaty na fundusz zasobowy i nie zakwalifikowano do przychodów podatkowych?
Czy wsparcie pomostowe (8.750 zł) uzyskane przez członków Spółdzielni, które na wniosek członków założycieli zostało od razu przekazane na konto bankowe Spółdzielni, prawidłowo zakwalifikowano do przychodów podatkowych podlegających opodatkowaniu?
Zwolnienie przedmiotowe dochodów spółdzielni socjalnej uzyskiwanych z prowadzonej działalności gospodarczej, wydatkowanych na cele statutowe oraz zwolnienia z obowiązku uiszczania zaliczek na podatek
Czy Spółdzielnia nie ma prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, wynikającego z faktur dokumentujących zakup usług związanych z realizacją powyższego projektu dotyczącego zasobów mieszkaniowych?
skutki podatkowe wynikające z uzyskania i rozliczenia wsparcia finansowego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz podstawowego wsparcia pomostowego
Czy Spółdzielnia postąpiła prawidłowo:- ujmując wsparcie pomostowe jako przychód, który korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 53 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a wydatki pokryte ze środków pochodzących ze wsparcia pomostowego nie uznała za koszt podatkowy? - nie uznając odliczonego podatku VAT naliczonego od zakupów sfinansowanych środkami pochodzącymi ze wsparcia pomostowego
Czy Spółdzielnia postąpiła prawidłowo:- nie ujmując wsparcia finansowego jako przychód podatkowy, a tym samym nie uznając za koszt podatkowy wydatków pokrytych wsparciem finansowym? - nie uznając odliczonego podatku VAT naliczonego od zakupów sfinansowanych środkami pochodzącymi ze wsparcia finansowego przychód podatkowy?
Organ potwierdził stanowisko Wnioskodawcy, że opisany we wniosku Podział Spółki poprzez wydzielenie z niej Przenoszonej Zorganizowanej Części Przedsiębiorstwa i przeniesienie tej części majątku Wnioskodawcy do nowo założonej Spółki Przejmującej, przeprowadzony w ramach procedury przewidzianej przepisem art. 529 § 1 pkt 4 KSH, nie będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych
Czy odliczony w deklaracji VAT-7 naliczony podatek od towarów i usług od zakupów pokrytych ze środków unijnych (zwrócona kwota brutto) stanowi przychód z działalności gospodarczej podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Aby dochód korzystał z przedmiotowego zwolnienia (art. 17 ust. 1 pkt 43 updop) musi być wydatkowany na cele o których mowa w art. 2 ust. 2 ustawy o spółdzielniach socjalnych oraz w roku podatkowym. Istotny jest zatem nie tylko cel, ale także okres w którym nastąpi wydatkowanie. Przy czym przez rok podatkowy, należy rozumieć rok podatkowy w którym osiągnięto dochód objęty zwolnieniem.