Prawo do odliczenia i terminu zwrotu podatku naliczonego zawartego w cenie nabycia gąsek srebra, oraz termin zwrotu podatku.
W zakresie uznania transakcji dostawy ze składu celnego za eksport towarów oraz obowiązku rejestracji jako podatnik.
opodatkowanie towarów wprowadzanych spoza Wspólnoty do składu celnego (na terytorium Polski), objętych procedurą składu celnego i transakcji dotyczących wywozu towarów ze składu celnego do krajów spoza Wspólnoty
uznania dostawy ze składu celnego za transakcje krajową oraz możliwości wyrejestrowania się przez podmiot zagraniczny, dokonujący dostawy na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 5 ustawy.
Sprzedaż towarów niewspólnotowych ze składu celnego do kraju trzeciego, jako dokonana poza terytorium Wspólnoty, nie podlega podatkowi od towarów i usług.
Brak obowiązku oznaczania znakami akcyzy alkoholu importowanego do składu celnego jak i nabywanego wewnątrzwspólnotowo, który będzie zwolniony od akcyzy (dostarczany na pokłady samolotów).
czy spółka zakup towaru pochodzącego z Chin, kupionego od firmy holenderskiej i przemieszczonego z Holandii do Polski, objętego procedurą składu celnego i tranzytu powinna na podstawie art. 9 ustawy o VAT potraktować jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów? Jeśli nie jest to wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów to czy zakup ten podlega ustawie o VAT?
Czy sprzedaż towarów w składzie celnym na rzecz podmiotu z Unii Europejskiej, zarejestrowanego dla potrzeb podatku będzie dla Wnioskodawcy wewnątrzwspólnotową dostawą towarów?
Czy z tytułu przemieszczenia własnych towarów objętych procedurą składu celnego z terytorium Niemiec na terytorium Polski Spółka powinna na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy o VAT rozpoznać wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów?
Sprzedaż towarów w składzie celnym na rzecz podmotu posiadającego siedzibę na terytroium państwa trzeciego.
Pytanie dotycząy opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży kontrahentowi w Polsce oclonych towarów zakupionych ze składu celnego w Holandii .
Pytanie dotyczy opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży kontrahentowi w Unii Europejskiej oclonych towarów zakupionych ze składu celnego w Holandii.
Podatnik zwraca się z pytaniami:1. Czy sprzedaż towaru ze składu celnego podlega od 1 maja 2004 r. opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług ? Jakie należy zastosować procedury celne i jakie sporządzić dokumenty w celu sprzedaży i dostawy towaru ze składu celnego do państwa członkowskiego i do kraju trzeciego ? W opinii Podatnika, sprzedaż towarów objętych procedurą składu celnego podlega nowej ustawie
podatnik zwrócił się z zapytaniem o sposób rozliczenia podatku naliczonego od towarów, które zostały objęte procedurą składu celnego przed dniem 1 maja 2004r a zostały dopuszczone do obrotu po tej dacie
Czy w świetle przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług Spółka będzie mogła sobie odliczyć od podatku należnego podatek naliczony od towarów przywiezionych z terytorium Wspólnoty i objętych przed 1 maja 2004 r. procedurą składu celnego, a następnie wyprowadzonych z tego składu na terytorium kraju - do własnego magazynu Spółki celem dalszej odsprzedaży?
W ramach działalności gospodarczej firma podpisała umowę z Prezesem G...C. polegającą na składowaniu w swoim składzie celnym towarów zleceniodawcy, importowanych i kierowanych przez niego do w/w składu. W którym momencie powstaje przychód z tytułu usług składowania w ramach działalności gospodarczej?
Czy sprzedaż towarów nie podlegająca ustawie o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym ma wpływ na wysokość podatku naliczonego związanego z zakupami i czy powinna być uwzględniona przy wyliczaniu poz. 52 i poz. 53 deklaracji VAT-7 ?
Czy sprzedaż towaru znajdującego się w składzie celnym, w stosunku do którego nie powstał jeszcze obowiązek podatkowy z tytułu importu towarów, podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?