Wartość pracy osób zatrudnionych nielegalnie na podstawie umowy cywilnoprawnej oraz wartość przychodów tych osób zatrudnionych na podstawie umowy cywilnoprawnej, nie będzie stanowiła przychodów z działalności gospodarczej, określonych w art. 14 ust. 2 pkt 20 ustawy PIT.
Czy w przypadku zapłaty za fakturę kwoty przekraczającej wartość określoną w art. 19 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców, w sytuacji braku rejestracji podatnika VAT jako podatnik VAT czynny, w związku z dokonaniem płatności na rachunek płatniczy nieujęty w Wykazie, w sytuacji braku zapisu na fakturze wyrazów „mechanizm podzielonej płatności”, Wnioskodawca nie jest zobowiązany do składania
Opodatkowanie podatkiem VAT opłaty dodatkowej, pobieranej w związku z nieprzestrzeganiem regulaminu korzystania z parkingu.
W zakresie ustalenia czy nota księgowa o wartości Spornej Kwoty wystawiona przez Y w związku z roszczeniem Y o zwrot kosztów nałożonych na Beneficjenta przez Instytucję Zarządzającą (NFOŚiGW) stanowi dla X koszt uzyskania przychodów.
Przychód sankcyjny – możliwość skorygowania przychodu, o którym mowa w art. 14 ust. 2 pkt 22 ustawy, gdy Wnioskodawca zwróci konsumentowi gotówkę z tytułu zapłaty i konsument ureguluje płatność w formie przelewu bankowego.
‒ Opodatkowanie usług odpłatnego wypożyczania rowerów miejskich, ‒ określenie momentu powstania obowiązku podatkowego po stronie Gminy z tytułu odpłatnego wypożyczenia rowerów użytkownikom, ‒ brak opodatkowania opłat o charakterze sankcyjnym za nieprawidłowe (niezgodne z regulaminem) korzystanie przez użytkowników z rowerów miejskich, ‒ brak obowiązku wystawienia faktury na rzecz Operatora za przekazane
w zakresie ustalenia: - czy w związku z błędnie wykonanym przelewem zbiorczym, gdzie później Spółka ponownie dokonała przelewu dostawcy wartość podatku VAT z każdej faktury osobno z wystawionych uprzednio faktur na rachunek VAT kontrahenta, a następnie nadpłata w wysokości kwoty podatku VAT została zwrócona przez kontrahenta, Spółka będzie miała możliwość zaliczenia poniesionego wydatku do kosztów
ustalenie, czy sankcja o której mowa w art. 15d ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych będzie miała zastosowanie w przypadku regulowania w Systemie ICC transakcji opodatkowanych VAT (lub zwolnionych z VAT) w Polsce
Sankcje przy zastosowaniu mechanizmu podzielonej płatności w przypadku płatności w ratach.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania momentu powstania przychodu z tytułu nałożonej opłaty dodatkowej.
Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę pieniędzy na jego konto, pochodzących z umowy pożyczki od rodziców, podlega opodatkowaniu stawką 20 %, określoną w art. 7 ust. 5 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych ?
Reasumując, należy stwierdzić, iż płacąc podatek od czynności cywilnoprawnych w 2011 r. z tytułu zawartej w dniu 27 lipca 2005 r. umowy pożyczki, stawka podatku wynosi 2%. Należy nadmienić, iż w stanie faktycznym przedstawionym we wniosku nie będzie miała zastosowania stawka sankcyjna 20%.
Czy wydatek ten stanowi koszt uzyskania przychodów w świetle przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy prawidłowym jest uznanie, że częściowo pokrywane przez pracowników Wnioskodawcy kosztów przewozów pracowniczych nie powinno podlegać ewidencjonowaniu za pomocą kasy rejestrującej?
Strona z uwagi na fakt, że nie zawsze ewidencjonowała sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą za pomocą drukarki fiskalnej zwraca się z zapytaniem czy powinna zastosować przepisy wynikające z art. 111 ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz.U.Nr 54, poz.535 ze zm.)