Prawo do przechowywania Dokumentów zakupowych wyłącznie w formie elektronicznej oraz zachowanie prawa do odliczenia podatku naliczonego z ww. Dokumentów.
Brak możliwości obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego w związku z nabyciem towarów i usług przy realizacji Projektu.
Obowiązki płatnika w związku z udostępnieniem Prezesowi samochodu służbowego do celów służbowych, w tym w celu dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca wykonywania obowiązków służbowych i z powrotem.
Obowiązki płatnika w związku z wykorzystywaniem przez prezesa zarządu samochodu służbowego do celów służbowych.
Odliczenie 100% kwoty podatku naliczonego od wydatków poniesionych na czynsz najmu i paliwo.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodu służbowego.
Obowiązki płatnika – wykorzystywanie samochodów służbowych do celów prywatnych.
Ustalenie czy ponoszone przez Spółkę wydatki nie podlegają opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.
Powstanie przychodu w związku z wykorzystywaniem samochodu służbowego do celów prywatnych.
Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT od wydatków dotyczących samochodów służbowych, które są parkowane przy domu pracownika.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem kosztów na ładowanie samochodów elektrycznych wykorzystywanych zarówno do celów służbowych, jak i prywatnych.
Ustalenie podstawy opodatkowania podatkiem VAT w przypadku sprzedaży samochodu służbowego przez Spółkę oraz prawa do odliczenia podatku VAT od wyposażenia dodatkowego nowo zakupionego samochodu.
Ustalenie czy po zmianie w lipcu 2023 r. przeznaczenia samochodu i rozpoczęciu wykorzystywania samochodu nie tylko do celów działalności gospodarczej (zaczął on być wykorzystywany także przez wspólnika do celów nie związanych z działalnością gospodarczą) powinni Państwo naliczyć podatek od ukrytych zysków (w związku z art. 28m ust. 4 pkt 2 lit. b ustawy o PDOP) od odliczonego przy zakupie samochodu
Dotyczy braku prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia samochodu osobowego.
Prawo do pełnego odliczenia podatku VAT od wydatków dotyczących samochodu dostawczego, który ma być parkowany przy miejscu zamieszkania pracownika.
W zakresie obowiązków płatnika w związku z zapewnieniem samochodu służbowego pracownikowi wykonującemu pracę zdalną.
Obowiązek podatkowy z tytułu świadczenia usługi udostępniania samochodów pracownikom powstaje z chwilą upływu terminu płatności za przedmiotową usługę. Natomiast, jeśli wystawicie Państwo fakturę za świadczoną usługę udostępnienia samochodu służbowego do celów prywatnych przed upływem terminu płatności, wówczas obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wystawienia faktury dokumentującej tą usługę.
Obowiązki płatnika w związku z wykorzystaniem przez pracownika (Burmistrza Gminy) samochodu służbowego w celu przejazdu do/z miejsca zamieszkania z/do miejsca wykonywania obowiązków służbowych.
Powstanie przychodu w związku z wykorzystywaniem samochodu służbowego do celów prywatnych.
Skutki podatkowe użytkowania samochodów służbowych przez pracowników i Członka Zarządu Spółki w ramach opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
CIT - w zakresie kwalifikacji wydatku najmu nieruchomości do ukrytych zysków oraz skutków podatkowych użytkowania samochodów służbowych przez pracowników i udziałowców Spółki w ramach opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
1. Czy wydatki ponoszone przez Spółkę na funkcjonowanie Centrum, do utworzenia oraz uczestnictwa, w którym Spółka jest obowiązana przepisami prawa, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów i Spółka powinna je rozpoznać jako pośrednie koszty podatkowe w dacie ich poniesienia lub poprzez odpisy amortyzacyjne od nabytych wartości niematerialnych i prawnych? 2. Gdy Produkt będący wartością niematerialną
Nie można zgodzić się z Państwa stanowiskiem, że w przypadku, kiedy nie jest prowadzona ewidencja przebiegu, ukryte zyski powstaną w przypadku przekazania samochodów osobowych do użytku wspólników, a tylko w przypadku samochodów osobowych przekazanych na rzecz pracowników i działów spółki nie powstanie podstawa opodatkowania stanowiąca ukryty zysk. Jeżeli, pomimo nie prowadzenia ewidencji przebiegu