Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dla przyszłej dostawy lokali mieszkalnych znajdujących się na parterze i I piętrze budynku wraz z udziałem w częściach wspólnych, gruntem oraz komórkami lokatorskimi przynależnymi do tych lokali znajdujących się na parterze i I piętrze oraz zwolnienia od podatku na podstawie art. 43
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków ponoszonych na rozbudowę budynku (tj. inwestycji w obcym środku trwałym).
Możliwości uznania za wydatki na własne cele mieszkaniowe, częściowej spłaty kredytu, zakupu usług transportowych, wykończeniowych i montażowych oraz zakupu materiałów i urządzeń do domu jednorodzinnego.
Możliwości uznania za wydatki na własne cele mieszkaniowe, częściowej spłaty kredytu, zakupu usług transportowych, wykończeniowych i montażowych oraz zakupu materiałów i urządzeń do domu jednorodzinnego.
W zakresie prawa do oliczenia podatku VAT w związku z ponoszonymi nakładami na rozbudowę i przebudowę budynku wykorzystywanego w działalności.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług wykorzystywanych do realizacji projektu.
Dostawa lokali mieszkalnych lub użytkowych, wyodrębnionych z nieruchomości a znajdujących się w obrębie substancji budynku pierwotnego, stanowiących towar handlowy, będzie korzystała ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy. Natomiast dostawa 4 lokali mieszkalnych wyodrębnionych z nowo powstałej substancji budynku wynikającej z nadbudowy, będzie dostawą
Prawo do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących poniesione wydatki inwestycyjne związane z realizacją zadania pn. „(…)” przy zastosowaniu sposobu określenia proporcji, o którym mowa w art. 86 ust. 2c pkt 4 ustawy.
W sytuacji, gdy wydatki poniesione na ulepszenie można w całości przypisać do działalności opodatkowanej i Wnioskodawca jest w stanie przypisać wydatki dotyczące wyłącznie części budynku przeznaczonej do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, Wnioskodawcy będzie przysługiwać prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z rozbudową – ulepszeniem budynku w części dotyczącej użytkowanych
Wnioskodawca nie będzie miał prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. (…). W konsekwencji Wnioskodawcy nie przysługuje również prawo otrzymania zwrotu podatku o którym mowa w art. 87 ust. 1 ustawy
w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących zakup towarów i usług w związku z realizacją zadania
prawo do obniżenia lub zwrotu kwoty podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu pn.
zakresie braku prawa do zmniejszenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur dokumentujących wydatki związane z realizacją inwestycji projektu
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z rozbudową budynku.
Wnioskodawca winien zastosować stawkę podatku w wysokości 23% w odniesieniu do prac budowlanych obejmujących schody wejściowe, wraz z murami oporowymi, poręczami, do poszczególnych klatek schodowych budynku.
Stawka podatku w odniesieniu do: prac budowlanych w zakresie bryły budynku; prac przy infrastrukturze towarzyszącej. Przebudowa budynku administracyjno-biurowego w budynek zbiorowego zamieszkania (PKOB 1130)
Uniwersytet nie ma prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z przebudową i rozbudową budynku.
Gmina nie ma prawa obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z rozbudową i wyposażeniem szkoły.
Gmina nie ma prawa obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego związanego z modernizacją szpitala brak faktur na Wnioskodawcę.
Czy można zaliczać do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej budynku, ustalonej w oparciu o wycenę biegłego z roku 2006? Przy czym budynek nabyty w w roku 1989 i rozbudowywano w latach 1994-97.
Czy w wyniku wyodrębnienia samodzielnego lokalu mieszkalnego w dobudowanej części budynku nastąpi nieodpłatne zniesienie współwłasności, które podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn zgodnie z ustawą z dnia 28 lipca 1993r. o podatku od spadków i darowizn PM-43-436/5/06, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Jaką stawkę podatku VAT należy zastosować w stosunku do robót budowlano-montażowych polegających na przebudowie, rozbudowie, demontażu oraz tylizacji dachu budynku leśniczówki ?
Czy wydatki związane z zakupem wanny z hydromasażem oraz wybudowaniem w budynku mieszkalnym basenu mogą zostać odliczone w zeznaniu rocznym za 2004r. w ramach dużej ulgi budowlanej na rozbudowę budynku mieszkalnego, w przypadku kiedy podatnik nabył prawo do odliczenia wydatków na rozbudowę przed 2002r.?