Możliwość zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3b updof otrzymanej na podstawie ugody sądowej kwoty pieniężnej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie korekty przychodów podatkowych.
Czy Rekompensata otrzymana od kontrahenta na podstawie Umowy (w wyniku, której Spółka generuje w całości przychód korzystający ze zwolnienia podatkowego), która płatna jest w przypadku, gdy faktycznie zrealizowany poziom sprzedaży jest niższy, niż zakładany na potrzeby kalkulacji Ceny sprzedaży, również stanowi przychód korzystający ze zwolnienia podatkowego? (stan faktyczny)
Czy Rekompensata otrzymana od kontrahenta na podstawie Umowy (w wyniku, której Spółka generuje w całości przychód korzystający ze zwolnienia podatkowego), która płatna jest w przypadku, gdy faktycznie zrealizowany poziom sprzedaży jest niższy, niż zakładany na potrzeby kalkulacji Ceny sprzedaży, również będzie stanowiła przychód korzystający ze zwolnienia podatkowego? (zdarzenie przyszłe)
Czy wypłacona zgodnie z regulaminem wewnątrzzakładowym PDO rekompensata z tytułu rozwiązania stosunku pracy (odszkodowania) korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. l pkt. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?W związku z powyższym, czy Wnioskodawca może skutecznie ubiegać się o zwrot pobranych zaliczek na podatek dochodowy przez pracodawcę
Skutki podatkowe otrzymania świadczenia w związku z rozwiązaniem umowy o pracę.
Czy wypłacona w dniu 10 lutego 2015 r. kwota rekompensaty z tytułu rozwiązania umowy o pracę na podstawie Programu Dobrowolnych Odejść dla pracowników A. S.A. Centrala podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu nadanym przez ustawę z dnia 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego. Opodatkowanie odszkodowania, otrzymanej w związku z rozwiązaniem umowy o pracę.
Czy wypłacona w 2015 r. rekompensata , jako zadośćuczynienie z tytułu rozwiązania umowy o pracę na podstawie Regulaminu Programu Dobrowolnych Odejść dla pracowników X S.A. jest zwolniona z podatku dochodowego zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
w zakresie skutków podatkowych otrzymania rekompensat w ramach Programu Dobrowolnych Odejść
skutki podatkowe wypłaty rekompensaty w ramach Programu Dobrowolnych Odejść
uznanie obowiązków wynikających z umowy wykonawczej polegających na udostępnianiu powierzonych szaletów publicznych, utrzymywaniu ich w należytym stanie i pobieraniu opłat od korzystających z nich za usługę opodatkowaną podatkiem od towarów i usług oraz uznanie za podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług rekompensaty przysługującej z tytułu świadczonych usług, a także stawka podatku VAT
Czy wypłacona w 2015 r. rekompensata z tytułu rozwiązania umowy o pracę na podstawie Regulaminu Programu Dobrowolnych Odejść dla pracowników Spółki jest zwolniona od podatku dochodowego od osób fizycznych zgodnie z art. 21 ust. l pkt 3 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wypłacona w 2015 r. rekompensata z tytułu rozwiązania umowy o pracę na podstawie Regulaminu Programu Dobrowolnych Odejść dla pracowników Spółki jest zwolniona od podatku dochodowego od osób fizycznych zgodnie z art. 21 ust. l pkt 3 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego, tj. zwolnienia z opodatkowania dochodu z tytułu otrzymanej rekompensaty.
Czy wypłacone odszkodowanie na podstawie funkcjonującego w zakładzie wewnętrznego regulaminu Programu Dobrowolnych Odejść z tytułu naruszenia Gwarancji Zatrudnienia (stworzonego na podstawie umowy społecznej), określającego zasady, wysokość i tryb tych odszkodowań podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Czy kwota wypłacona Wnioskodawcy tytułem rekompensaty, związanej z dobrowolnym odejściem z pracy w trybie PDO, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego wymienionego w art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w związku z czym czy przysługuje Wnioskodawcy prawo do starania się o zwrot tego pobranego podatku?
Wypłacone świadczenia rekompensaty - stanowią dla Wnioskodawcy przychód ze stosunku pracy w rozumieniu art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, od którego pracodawca jako płatnik miał obowiązek obliczenia, pobrania i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy, zgodnie z przepisami art. 31, 32 i 38 ww. ustawy.
Czy wypłacona rekompensata z tytułu rozwiązania umowy o pracę na podstawie Programu Dobrowolnych Odejść dla pracowników Spółki jest zwolniona z podatku dochodowego zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ?
Wypłacone świadczenie stanowi dla Wnioskodawcy przychód ze stosunku pracy w rozumieniu art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, od którego pracodawca jako płatnik miał obowiązek obliczenia, pobrania i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy, zgodnie z przepisami art. 31, 32 i 38 ww. ustawy.
Czy wypłacona w lutym 2015 r. oraz styczniu 2016 r. rekompensata z tytułu rozwiązania umowy o pracę na podstawie Programu Dobrowolnych Odejść dla pracowników jest zwolniona z podatku dochodowego zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Możliwość zwolnienia z opodatkowania rekompensaty wypłaconej w związku z rozwiązaniem umowy o pracę i przystąpieniem podatnika do programu Dobrowolnych Odejść.
Czy kwota rekompensaty i odprawy otrzymanych w związku z rozwiązaniem umowy o pracę, ustalone na podstawie Regulaminu Dobrowolnych Odejść, korzystają z możliwości zastosowania zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 updof?