Zwolnienia od podatku usług masażu świadczonych przez Wnioskodawcę, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących zakup sprzętu rehabilitacyjnego.
Możliwość odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych w związku z pobytem i rehabilitacją niepełnosprawnego dziecka w przedszkolu integracyjnym.
Zwolnienie od podatku VAT usług turnusów terapeutycznych świadczonych przez Fundację na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy, jako usług kompleksowych.
Dotyczy prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją przedmiotowego projektu.
Brak możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na rehabilitację i konsultacje ortopedyczne.
Brak możliwości odliczenia od dochodu – w zeznaniu podatkowym za 2021 r., w ramach ulgi rehabilitacyjnej określonej w art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – wydatków na zakup miernika krzepliwości krwi wraz z paskami do pomiaru oraz poniesionych na zakwaterowanie i wyżywienie podczas przebywania w zakładzie rehabilitacji leczniczej i korzystania z rehabilitacji, gdyż
Spółka nie będzie miała możliwości odliczenia lub zwrotu poniesionego ostatecznie kosztu podatku VAT w związku z realizacją projektu dotyczącego zakupu sprzętu rehabilitacyjnego.
Podleganie opodatkowaniu świadczenia usług: stołówkowych szkolnych i przedszkolnych na rzecz uczniów i dzieci w wieku przedszkolnym, stołówkowych szkolnych i przedszkolnych na rzecz pracowników placówek, pobytu i nauczania w przedszkolach powyżej pięciu godzin dziennie, organizacji wypoczynku uczniów w kraju i za granicą oraz organizacji turnusów rehabilitacyjnych dla uczniów, organizacji wypoczynku
Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej Wnioskodawca może w korekcie do zeznania rocznego odliczyć od dochodu wydatki poniesione przez siebie w 2016 r. na zabiegi usunięcia i wszczepienia soczewek, w wysokości pełnej kwoty obejmującej zarówno wartość soczewek jak i koszty związane z tymi zabiegami?
Wnioskodawca rozliczając się wspólnie z żoną za rok podatkowy 2020 może odliczyć od dochodu wydatki poniesione za pobyt swojej żony w zakładzie opiekuńczo-leczniczym w ramach ulgi rehabilitacyjnej, na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wydatki te podlegają odliczeniu w roku podatkowym, w którym zostały poniesione. Wysokość poniesionych wydatków ustala się
Czy Wnioskodawca, mając na uwadze treść art. 12 ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, postępował prawidłowo, wykazując przychód w zw. z opisanymi w stanie faktycznym ryczałtami w dacie wystawienia faktur ryczałtowych.
Czy Wnioskodawca, mając na uwadze treść art. 12 ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, postępował prawidłowo, wykazując przychód w zw. z opisanymi w stanie faktycznym ryczałtami w dacie wystawienia faktur ryczałtowych.
Czy Wnioskodawca, mając na uwadze treść art. 12 ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, postępował prawidłowo, wykazując przychód w zw. z opisanymi w stanie faktycznym ryczałtami w dacie wystawienia faktur ryczałtowych.
Ustalenie, czy faktury za niezrealizowane turnusy, które mają się odbyć do 30 czerwca 2021 r. należy zaliczyć do przychodu podatkowego bieżących okresów, czy przyszłych.
obowiązki płatnika w związku z wypłatą dofinansowania do pobytu na turnusie sanatoryjnym
Opodatkowanie usługi kwalifikacji uczestników do rehabilitacji kompleksowej przez zespół orzekający.
Brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży produktów wytworzonych przez uczestników WTZ w ramach realizowanego programu rehabilitacji.
Zwolnienie od podatku usług medycznych oraz uznanie wykonywanych świadczeń w postaci pobytów rehabilitacyjnych i leczniczych za usługę kompleksową.
Stawka podatku na usługę przebudowy i rozbudowy obiektu dawnego szpitala na: Dom Pomocy Społecznej, Dom Opieki Specjalistycznej, Zakład Rehabilitacji Leczniczej oraz stawka podatku na zagospodarowanie terenów zewnętrznych przyległych do obiektu w postaci parkingu dla samochodów osobowych wraz z wewnętrznymi drogami komunikacyjnymi, ciągami pieszymi, terenami zieleni, obiektami małej architektury i
możliwość odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej kosztów wyżywienia i zakwaterowania w sanatorium oraz kosztów używania samochodu osobowego
Wartość nieodpłatnych świadczeń jakie zostaną przekazane pracownikom w związku z realizacją projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO ... 2014-2020 Oś Priorytetowa 5 Zatrudnienie, Poddziałanie 5.4.2. Zdrowie na rynku pracy, w postaci: kart multisport, karnetów (na basen i siłownię), zajęć rehabilitacyjnych, badań medycznych, w tym profilaktycznych i specjalistycznych
Czy za lata 2013-2016 Wnioskodawczyni należy się ulga rehabilitacyjna na dojazdy samochodem osobowym (jest właścicielem) do szpitala, lekarzy specjalistów, na kuracje (leki biologiczne)?