Gmina wykonując usługę transportu i pobierając za nią opłaty nie jest podatnikiem w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o VAT i w zakresie, w jakim realizuje ww. zadania, jest objęta regulacją przepisu art. 15 ust. 6 ustawy o VAT.
Gmina w związku z realizacją zadania nie będzie mogła odzyskać poniesionego kosztu podatku od towarów i usług.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
zakresie zastosowania 8% stawki podatku VAT do świadczenia usługi opieki nad dziećmi podczas dowozu uczniów i dzieci przedszkolnych do szkół i przedszkoli
Usługi przewozu niepełnosprawnych podopiecznych w celu zapewnienia realizacji obowiązku szkolnego i nauki podlegają/podlegać będą zwolnieniu od podatku na mocy art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług, jako ściśle związane z usługami w zakresie kształcenia i wychowania.
Usługi dowozu przez szkoły dzieci z tych szkół na zajęcia odbywające się poza szkołą podlegają opodatkowaniu. O ile dowóz związany jest z realizacją podstawy programowej (w ramach lekcji) podlega zwolnieniu. W przeciwnym wypadku opodatkowany jest stawką 8%.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania, czy Powiat, wykonując zadania publiczne, realizowane przez SOSW, dotyczące nieodpłatnych usług transportu dzieci i młodzieży w ramach programowej działalności oświatowej, w zakresie tych czynności jest podatnikiem podatku VAT oraz w zakresie określenia, czy Powiat, wykonując zadania publiczne realizowane przez SOSW.
stawka 8% VAT na sprzedaż urządzenia w postaci pasa do przytrzymywania dziecka podczas jazdy samochodem
zwolnienie z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a) ustawy o VAT, działalności wykonywanej przez jednostki budżetowe Gminy, polegającej w szczególności na: - kształceniu i wychowywaniu dzieci i młodzieży w szkołach - wydawaniu duplikatów świadectw i legitymacji uczniom i nauczycielom - wykonywaniu przewozu uczniów z miejsc zamieszkania do szkół i ze szkół do miejsc zamieszkania;
Zwolnienia od podatku usług dowozu dzieci i młodzieży do szkoły specjalnej.
Czy Wnioskodawca może dowóz dzieci do przedszkoli traktować na równi z dowozem dzieci do szkół i co za tym idzie nie wystawiać deklaracji PIT-8C dotyczącej zwrotu kosztów dojazdu dziecka do przedszkola? Czy zwrot kosztów dowozu do przedszkola (transportem własnym rodzica) dzieci pięcioletnich, sześcioletnich oraz niepełnosprawnych podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych i podlega
Czy świadczenie przez szkołę publiczną specjalną usług dowozu dzieci do szkoły korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lub 26 a) ustawy o podatku od towarów i usług, czy też powinno być opodatkowane stawką VAT (jaką?) lub może nie stanowi działalności opodatkowanej podatkiem od towarów i usług?
Zwolnienie od opodatkowania podatkiem VAT świadczenia usług dowozu dzieci i młodzieży do szkoły.
Czy Gmina powinna wystawiać PIT-8C rodzicom dzieci dowożonych samodzielnie?
Brak obowiązku opodatkowania przez Gminę sprzedaży autobusu wykorzystywanego do dowozu uczniów do szkół gminnych.
Czy właściwą stawką stosowaną do sprzedaży (dostawy) podstawki samochodowej dla dzieci będzie stawka VAT w wysokości 8%, o której mowa w art. 41 ust. 2 ustawy o VAT?
Czy limit 2.280 zł przysługuje każdemu z rodziców (z osobna), na którego utrzymaniu pozostaje dziecko niepełnosprawne w sytuacji ponoszenia wydatków na używanie samochodu osobowego przez każdego z małżonków celem dowożenia na niezbędne zabiegi rehabilitacyjne tego dziecka?
Czy zwrot kosztów dojazdu dziecka do i ze szkoły publicznej oraz dziecka niepełnosprawnego do szkoły specjalnej w przypadku, gdy gmina realizuje ustawowy obowiązek dowozu zwolniony jest z podatku dochodowego na mocy art. 21 ust. 1 pkt 40 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy zwrot kosztów dojazdu dziecka do i ze szkoły publicznej w przypadku, gdy gmina nie realizuje ustawowego obowiązku dowozu zwolniony jest z podatku dochodowego na mocy art. 21 ust. 1 pkt 40 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wynagrodzenie ustalone w umowie o przewóz dziecka do ośrodka szkolno wychowawczego stanowi dochód w rozumieniu przepisów ustawy
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania świadczenia w postaci zwrotu kosztów przejazdu ucznia niepełnosprawnego.
odliczenie od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych na używanie samochodu osobowego dla potrzeb związanych z przewozem niepełnosprawnego dziecka na niezbędne zabiegi leczniczo- rehabilitacyjne