Zwolnienie od podatku VAT dla usług obejmujących udostępnienie samochodów szkoleniowych przez ośrodek szkolenia kierowców na praktyczny egzamin państwowy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego oraz niewliczanie tych usług do limitu sprzedaży, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług szkolenia kandydatów na kierowców w zakresie prawa jazdy kategorii A na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o VAT oraz w zakresie prawa do skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o VAT.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup przyczepy oraz zdobycia uprawnień do prowadzenia samochodu osobowego z przyczepą.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla usług obejmujących kompleksowe kursy na prawo jazdy kategorii B oraz usług obejmujących jazdy dodatkowe.
Szkolenia na prawo jazdy kategorii B korzystają ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie zastosowania zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 2 pkt 29a przy prowadzeniu kursów na prawo jazdy.
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy dla usług szkolenia osób ubiegających się o wydanie prawa jazdy kat. B oraz braku prawa do odliczenia podatku naliczonego od rat leasingowych w związku z zawarciem umowy leasingu samochodu osobowego w celu prowadzenia szkoleń na prawo jazdy kat. B.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłat leasingowych oraz wydatków związanych z używaniem samochodu osobowego.
Świadczenie nauki na rzecz osób zewnętrznych w zakresie niezbędnym do uzyskania prawa jazdy kategorii B i T korzysta i będzie korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy.
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do podatkowych kosztów uzyskania przychodu wydatki związane z uzyskaniem prawa jazdy kategorii C: opłata na kurs i egzamin oraz wydatki związane z uzyskaniem licencji instruktora jazdy kategorii C?
Zastosowanie zwolnienia z podatku VAT do usług szkolenia w zakresie prawa jazdy kategorii B.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług szkoleniowych, tj. usług kwalifikacji wstępnej uzupełniającej i kwalifikacji wstępnej uzupełniającej przyspieszonej.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług szkoleniowych, tj. usług kwalifikacji wstępnej i kwalifikacji wstępnej przyspieszonej.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług szkoleniowych, tj. szkoleń okresowych.
Zwolnienie od podatku VAT świadczonych przez Wnioskodawcę usług szkolenia kandydatów na kierowców w zakresie prawa jazdy kategorii A1, A, B1, B, B+E, C, C+E, D, D+E.Ustalenie kwoty limitu zgodnie z art. 113 ust. 1 ustawy o VAT.
Opodatkowanie podatkiem VAT usług badań lekarskich i wydania orzeczenia do prawa jazdy.
Czy od dnia 1 stycznia 2011 r. mam prawo do stosowania zwolnienia przedmiotowego z podatku VAT (na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a) ustawy o podatku od towarów i usług dla usług szkolenia wszystkich kandydatów na kierowców ubiegających się o prawo jazdy kategorii B?
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług dotyczących badań kierowców skierowanych przez policję lub decyzją starosty.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług dotyczących badań lekarskich i psychologicznych osób ubiegających się i posiadających pozwolenie na broń.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług kształcenia zawodowego.
Pytanie podatnikaCzy poniesione przez spółkę jako pracodawcę koszty kursu prawa jazdy, będą dla pracownika przychodem ze stosunku pracy korzystającym ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w przypadku, gdy podatnik prowadzi działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług artystyczno- reklamowych wydatki na uzyskania prawa jazdy może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów"