Zawarta umowa zamiany udziałów w lokalach mieszkalnych stanowiących odrębną nieruchomość zwolniona będzie od podatku od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 9 pkt 5 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
1. Czy w przypadku opisanym powyżej mamy do czynienia z jednostkami powiązanymi w myśl ustawy o CIT dla firm których przedstawiciele występują jako członkowie Rady Nadzorczej Spółki X? 2. Czy w przypadku opisanym powyżej mamy do czynienia z jednostkami powiązanymi w myśl ustawy o CIT dla firmy której jeden ze wspólników występuję jako Prokurent Spółki X?
Darowizna udziału w lokalu mieszkalnym dokonana przez siostrę korzysta ze zwolnienia z art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn.
Zwolnienie z opodatkowania otrzymywanych świadczeń przez fundatorów - art. 21 ust. 1 pkt 157 updof.
Skutki podatkowe wniesienia udziałów do fundacji rodzinnej oraz zastosowania zwolnienia w związku z otrzymaniem świadczeń od fundacji rodzinnej.
Nieuznania Wnioskodawczyni jako podatnika z tytułu prowadzenia wspólnego gospodarstwa rodzinnego rolnego.
Podatek od towarów i usług w zakresie nieuznania Wnioskodawczyni jako czynnego podatnika podatku VAT z tytułu funkcjonowania gospodarstwa rodzinnego; uznania, że pozostawanie przez męża Wnioskodawczyni w okresie prowadzenia gospodarstwa rodzinnego czynnym podatnikiem podatku VAT z tytułu prowadzenia odrębnej działalności rolniczej i wybór innej osoby, na którą mają być wystawiane faktury oraz która
Ustalenie czy w obrębie gospodarstwa rodzinnego, wyłącznie Pan będzie posiadał status podatnika czynnego w ramach podatku od towarów i usług (pytanie oznaczone we wniosku nr 4); czy pozostawanie przez E – w okresie prowadzenia gospodarstwa rodzinnego – czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług z tytułu prowadzenia działalności rolniczej w ramach Gospodarstwa (...), nie będzie pozbawiać Pana statusu
Wnioskodawca nie będzie posiadał statusu podatnika czynnego w ramach podatku od towarów i usług z tytułu istnienia i funkcjonowania gospodarstwa rodzinnego. Pozostawanie przez Wnioskodawcę – w okresie prowadzenia gospodarstwa rodzinnego – czynnym podatnikiem podatku VAT z tytułu prowadzenia odrębnej działalności rolniczej nie będzie powodować, że Wnioskodawca będzie posiadał statusu podatnika podatku
Czy świadczenie pieniężne będące ceną sprzedaży określoną w transakcji sprzedaży nieruchomości, zawartej między matką wspólników Wnioskodawcy jako sprzedającą, a Wnioskodawcą jako kupującym za cenę oszacowaną przez biegłego rzeczoznawcę w operacie szacunkowym na kwotę (…) zł stanowi ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 w zw. z ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
czy czynsz najmu płacony przez Fundację będzie dla niej stanowił przychód odpowiadający wartości świadczenia w rozumieniu art. 2 ust. 2 UFR opodatkowany na podstawie art. 24q ust. 1 pkt 1) Ustawy CIT? ‒ czy czynsz najmu płacony przez Fundację będzie dla niej stanowił świadczenie w postaci ukrytych zysków w rozumieniu art. 24q ust. 1 pkt 3 w zw. z ust. 1a Ustawy CIT i opodatkowany na podstawie art.
Czynsz najmu płacony przez Fundację nie będzie dla niej stanowił świadczenia w postaci ukrytych zysków w rozumieniu art. 24q ust. 1 pkt 3 w zw. z ust. 1a ustawy CIT i tym samym nie będzie opodatkowany na podstawie art. 24q ust. 1 pkt 3 ustawy CIT.
Ustalenie, czy fakt, że wspólnik Spółki jest Prezesem zarządu i fundatorem Fundacji nie stanowi przeszkody dla opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek („estoński CIT”).
Brak przesłanek do zastosowania regulacji zawartych w art. 113 ust. 2 ustawy.
Ustalenie rezydencji podatkowej w Polsce oraz opodatkowanie dochodów zagranicznych.
w zakresie obowiązku od miesiąca października 2020 r. wykazywania w składanych przez Spółkę deklaracjach dla podatku od towarów i usług oraz w prowadzonych przez Spółkę ewidencjach dla celów podatku od towarów i usług szczegółowych informacji (oznaczeń o treści „TP”) dotyczących faktur dokumentujących sprzedaż przez Spółkę usług najmu pomieszczeń
Ustalenie, czy na Spółce spoczywa obowiązek wykazywania szczegółowego oznaczenia „TP” w składanych przez Nią deklaracjach i prowadzonych ewidencjach, dotyczących faktur dokumentujących sprzedaż dla przedsiębiorcy, będącego jednocześnie Jej wspólnikiem.
czy osoby wchodzące w skład Rady Nadzorczej Banku, a także małżonkowie, krewni lub powinowaci do drugiego stopnia tych osób, spełniają przesłanki uznania ich za podmiot powiązany stosownie do przepisów art. 11a ustawy o CIT
Czy w okolicznościach stanu faktycznego Spółka może na podstawie art. 44 ust. 2 ustawy z dnia 23 października 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy - Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw, dokonać wyboru reżimu prawnego obowiązującego od 1 stycznia 2019 r. i nie sporządzać za rok 2018 dokumentacji cen transferowych
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych przystąpienia nowego wspólnika do spółki jawnej, powiązań między podmiotami.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych z tytułu przystąpienia nowego wspólnika do spółki jawnej, powiązań między podmiotami.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych z tytułu przystąpienia do spółki jawnej, powiązań między podmiotami, zwolnienia przedmiotowego.