Możliwość pomniejszenia przychodów z tytułu wynajęcia nieruchomości o koszty najmu lokalu.
1. Czy PGK ma prawo do wyboru w pierwszym roku podatkowym, kwartalnej metody wpłaty zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych, zgodnie z art. 25 ust. 1b ustawy o CIT 2. Czy PGK nie będzie zobowiązana do stosowania przepisu art. 24ca ust. 1 ustawy o CIT w latach 2024-2026 w związku z art. 24ca ust. 14 pkt 1 ustawy o CIT 3. Czy PGK jest uprawniona do pomniejszenia dochodu osiągniętego z danego źródła
Ustalenie pomniejszenia kwoty zaliczek na podatek dochodowy pobranych od dochodów Specjalistów w każdym kolejnym roku po 2023 (przez kolejnych 6 lat) o iloczyn kwoty nieodliczonej z lat poprzednich i stawki podatku.
Korekta podatku naliczonego oraz termin tej korekty w związku z otrzymaniem faktury korygującej.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zaliczek na poczet dywidendy dla wspólników w spółce opodatkowanej ryczałtem od dochodów spółek powstałej w wyniku przekształcenia jednoosobowej działalności w sp. z o.o. - pomniejszenie wypłat z podzielonych zysków spółki.
Opodatkowanie wypłat na rzecz udziałowców Spółki zaliczek na poczet przewidywanej dywidendy.
Wydanie interpretacji indywidulanej dotyczącej obowiązków płatnika w związku z wypłatą zaliczek na poczet dywidendy dla wspólników w spółce opodatkowanej ryczałtem od dochodów spółek.
Prawo do pełnego odliczenia kwoty podatku VAT od wydatków związanych z użytkowaniem pojazdu samochodowego.
Prawo do odzyskania lub odliczenia w całości lub w części podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. Budowa ciągu pieszo-rowerowego w pasie drogi ().
Prawo do obniżenia kwoty akcyzy należnej od wyprodukowanego piwa o akcyzę zapłaconą od bezpośrednio użytych do jego wyprodukowania innych wyrobów akcyzowych. Przedmiotowego obniżenia dokonuje poprzez wykazanie obliczonej kwoty pomniejszenia w polu 12 deklaracji AKC-4/C.
Prawo do obniżenia kwoty akcyzy należnej od wyprodukowanego piwa o akcyzę zapłaconą od bezpośrednio użytych do jego wyprodukowania innych wyrobów akcyzowych. Przedmiotowego obniżenia dokonuje poprzez wykazanie obliczonej kwoty pomniejszenia w polu 12 deklaracji AKC-4/C.
Nie ma obowiązku korygowania deklaracji z tytułu sprzedaży niezarajestrowanych samochodów osobowych na terytorium kraju, złożonych za okresy rozliczeniowe przed wejściem w życie nowej ustawy o podatku akcyzowym. Jednakże w przypadku samochodów nabytych przed dniem 1 marca 2009 roku i sprzedaży ich po tej dacie, Wnioskodawca ma obowiązek złożenia deklaracji z tytułu sprzedaży samochodu osobowego przed
Czy od zakupu związanego wyłącznie ze sprzedażą zwolnioną od podatku VAT przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT.
Czy podatek naliczony związany z nabyciem materiałów reklamowych przekazywanych nieodpłatnie klientom podlega odliczeniu?
Czy w przypadku przerejestrowania samochodu "ciężarowego" (na podstawie świadectwa homologacji) na samochód osobowy przed upływem 12 m-cy od daty zakupu, należy skorygować kwotę podatku VAT odliczonego przy zakupie tego samochodu ?
Pytanie podatnika dotyczy korekty podatku naliczonego w 2004 r., w związku z wystawieniem przez kontrahenta w 2005 r. faktur korygujących, dokumentujących rabat.
Czy przy obliczaniu proporcji o której mowa w art.90 ust.1 pkt.7 ustawy o podatku od towarów i usług należy wliczyć do ogólnego obrotu całość środków otrzymanych z budżetu gminy na pokrycie wszystkich wydatków związanych z funkcjonowaniem jednostki?
Czy należy korygować kwotę odliczonego podatku naliczonego z tytułu zakupu samochodu osobowego w celach demonstracyjnych, który został wprowadzony na stan środków trwałych i amortyzowany, a następnie po 6 miesiącach używania sprzedany ze zwolnieniem jako towar używany?
Czy finansując remont mieszkania oszczędnościami z kasy mieszkaniowej, nie mam obowiązku pomniejszać wydatków remontowych poniesionych w roku 2004 o dokonane odliczenia z tytułu oszczędzania w kasie mieszkaniowej?
W sprawie obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktury VAT-MP wystawionej przez małego podatnika, który wybrał metodę kasową.
Czy w rozliczeniu rocznym w PIT/D mamy w części D.2 pomniejszyć przysługujące odliczenie, w związku z osiągnięciem przychodu zwolnionego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a i b ustawy - na podstawie art. 27a ust. 17 pkt 1 ustawy (pomniejszyć o 10 %)?
1. Czy wydatki poniesione w 2004 r. na kontynuację budowy rozpoczętej przed dniem 1.01.2002 r. podlegają pomniejszeniu o 10 % wydatków poniesionych na tę budowę finansowanych przychodem zwolnionym z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jeżeli sprzedaż nieruchomości nastąpiła w 2004 r.?2. Czy prawidłowe będą faktury dokumentujące wydatki