Zastosowanie procedury TAX FREE do towarów w postaci metali szlachetnych, tj. do fizycznych sztabek złota, srebra i platyny.
W rozpatrywanej sprawie towary, o których mowa we wniosku zakupiła Wnioskodawczyni i na Jej rzecz sprzedawca wystawił dokument „Zwrot VAT dla podróżnych”. Zatem za „podróżnego”, o którym mowa w art. 126 ust. 1 ustawy, który w swoim bagażu osobistym w stanie nienaruszonym powinien wywieźć zakupione towary poza terytorium Unii Europejskiej należy uznać Wnioskodawczynię. W związku z tym w sytuacji, gdy
Dokumenty potwierdzające stałe miejsce zamieszkania uprawniające do skorzystania z procedury zwrotu podatku podróżnym (TAX FREE).
Brak prawa do skorzystania z procedury zwrotu podatku podróżnym (TAX FREE) dokumenty.
prawo do dokonywania zwrotu podatku podróżnym korzystając z procedury TAX FREE za rok podatkowy 2020 i w latach następnych oraz stawka podatku VAT w wysokości 0%
Brak możliwości zastosowania stawki podatku VAT 0% przez Spółkę w przypadku przedstawienia przez podróżnego jedynie potwierdzenia wywozu sprzedanych towarów poza terytorium UE dokonanego przez urząd celno-skarbowy na dokumencie TAX FREE bez przymocowanego do niego paragonu fiskalnego.
W zakresie powstania przychodu w związku z udostępnianiem wolnego miejsca w samochodzie osobowym, innym osobom celem odbycia wspólnej podróży.
w zakresie: prawa do dokonania przez Spółkę zwrotu podatku podróżnym na takich samych zasadach jak osoba fizyczna wnosząca aport do Spółki, prawa do dokonywania zwrotu podatku podróżnym za rok podatkowy 2019 i w latach następnych oraz stawki podatku VAT w wysokości 0%, pomimo braku spełnienia warunków określonych w art. 127 ust. 6 ustawy o VAT
Dokonywanie zwrotu podatku przez sprzedawcę w sytuacji niespełnienia warunku dot. obrotów i braku umowy z podmiotem dokonującym zwrotu.
Czy prowizja, o której mowa w art. 128 ustawy o VAT stanowić będzie zapłatę za podlegającą opodatkowaniu usługę świadczoną przez Podatnika (zwrot VAT podróżnym), w związku z czym od kwoty pobieranej prowizji Podatnik będzie musiał rozliczyć VAT.
Jeżeli Wnioskodawca spełni warunki określone w art. 129 ustawy VAT, to będzie miał prawo do zastosowania stawki podatku w wysokości 0% do dostawy towarów, od których dokonano zwrotu podatku podróżnemu.
Prawo do zastosowania stawki podatku w wysokości 0% do sprzedaży towarów dla podróżnego w systemie TAX FREE działającego przez pełnomocnika oraz zwrotu kwoty podatku podróżnemu działającego przez pełnomocnika i w zakresie uzależnienia sprzedaży w systemie TAX FREE od ilości częstotliwości sprzedawanych towarów na rzecz podróżnego
Prawo do dokonywania zwrotu podatku podróżnym na takich samych zasadach jak osoba fizyczna wnosząca aport oraz w zakresie prawa do dokonywania zwrotu podatku podróżnym z okresu działalności przedsiębiorstwa osoby fizycznej wniesionej aportem do Wnioskodawcy.
w zakresie prawa do zwrotu VAT Podróżnym w placówce (sklepie) Wnioskodawcy innym niż ten w którym został zakupiony towar
w zakresie wystawienia dokumentu Tax free oraz dokonania zwrotu podatku od towarów i usług podróżnym
W zakresie wystawienia dokumentu Tax free oraz dokonania zwrotu podatku od towarów i usług podróżnym
Nie można przyznać racji Wnioskodawcy, że sposób pakowania sprzedawanego towaru opisany we wniosku spowoduje, że Wnioskodawca spełni przesłankę nienaruszalności towaru od momentu sprzedaży do czasu wywozu tego towaru poza terytorium Unii Europejskiej.
w zakresie zwrotu podatku od towarów i usług podróżnym w systemie TAX FREE
prawo do zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla dostawy dokonanej w systemie TAX FREE - oświadczenia
Wnioskodawca ma prawo dokonywać zwrotu podatku VAT, o którym mowa w art. 126 ust. 1 ustawy i zastosować stawkę 0%, pod warunkiem spełnienia przesłanek wynikających z art. 129 ust. 1 ustawy.
wystawienie dokumentu Tax free oraz dokonanie zwrotu podatku od towarów i usług podróżnym