Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy otrzymane odszkodowanie z tytułu zmniejszenia wartości towaru na skutek korzystania z niego przez konsumenta w sposób „ponadnormatywny” (korzystanie wykraczające poza sposób konieczny do stwierdzenia charakteru, cech, funkcjonowania towaru), stanowi wynagrodzenie za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Przenoszone składniki majątkowe nie stanowią przedsiębiorstwa, ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa i nie podlegają wyłączeniu z opodatkowania. Wynagrodzenie wypłacone Zbywcy (tzw. exit fee) podlega opodatkowaniu podatkiem VAT po stronie Zbywcy na zasadach ogólnych. Nabywca ma prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia świadczeń.
Obowiązek pobrania przez płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych, zgodnie z art. 26 ust. 1 updop, dotyczy wypłat należności z tytułów wymienionych w art. 21 ust. 1 tej ustawy. Zatem, w przedstawionym zdarzeniu przyszłym wypłacane przez Państwa należności z tytułu nabycia usług o których mowa w ww. art. 21 updop z uwzględnieniem postanowień właściwej umowy w sprawie unikania podwójnego
Czy wynagrodzenie, które Wnioskodawca uiszcza/będzie uiszczał na rzecz Dostawcy za Oprogramowanie mieści się w hipotezie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT, tj. czy zapłata wynagrodzenia powoduje powstanie obowiązku poboru podatku u źródła od wypłacanych należności?
Opodatkowania kwoty otrzymanej od klienta z tytułu obciążenia go kosztami materiałów i wyprodukowanych wyrobów lub komponentów, gdy jest to związane z zakończeniem produkcji danego wyrobu, bez fizycznego przemieszczenia towarów do klienta.
Czy przepis art. 28j ust. 1 pkt 3 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych należy interpretować w taki sposób, że dla zachowania prawa do opodatkowania ryczałtem od przychodów spółek wystarczające jest, że spółka ponosi miesięcznie wydatki w kwocie stanowiącej co najmniej trzykrotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw z tytułu wypłaty wynagrodzeń na rzecz
Opodatkowania emerytury i premii (wynagrodzenia) otrzymanej z Niemiec.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w związku z otrzymaniem wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy.
Wnioskodawca w stosunku do wynagrodzenia wypłaconego prokurentowi nie jest zobowiązany do poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.
Zwolnienie z opodatkowania należności otrzymanych z instytucji Unii Europejskiej.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a dla świadczonych usług szkoleniowych.