Opodatkowanie podatkiem VAT świadczenia usług wstępu na Obiekt oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z Obiektem.
Brak prawa do zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy świadczonych osobiście usług nauki pływania oraz możliwość zastosowania zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy dla usług nauki pływania zatrudniając pracownika.
Czy realizując zadanie inwestycyjne pn.: „(...)”, postąpili Państwo prawidłowo nie dokonując odliczenia naliczonego w fakturach podatku VAT.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na Inwestycję na podstawie art. 90c ust. 1 w zw. z art. 91 ust. 2 ustawy.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku VAT z tytułu Wydatków związanych z Obiektem.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy o VAT usług polegających na prowadzeniu zajęć z pływania korekcyjnego, świadczonych przez fizjoterapeutę.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy świadczonych przez Panią osobiście usług prywatnego nauczania pływania.
‒ Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy świadczonych przez Panią osobiście usług nauki pływania, ‒ Możliwość zastosowania zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy dla usług nauki pływania świadczonych przez zatrudnionego przez Panią pracownika.
‒ Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy świadczonych przez Pana usług prywatnego nauczania pływania, ‒ brak zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy świadczonych przez Pana współpracowników usług prywatnego nauczania pływania, ‒ możliwość zastosowania zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy dla świadczonych przez Pana współpracowników
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego wykazanego w fakturach dokumentujących wydatki, które zostaną poniesione na prace modernizacyjne krytej pływalni z uwzględnieniem prewspółczynnika, który został skalkulowany na podstawie rozporządzenia w oparciu o wzór ustalony dla Zespołu Szkół.
Gmina ma prawo do odliczenia pełnych kwot podatku VAT, zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy. Prawo to przysługuje pod warunkiem niezaistnienia przesłanek negatywnych wymienionych w art. 88 ustawy.
Ustalenie sposobu odliczenia podatku naliczonego w odniesieniu do wydatków inwestycyjnych związanych z budową Pływalni poniesionych przed 1 stycznia 2016 r., na podstawie art. 86 ust. 7b w związku z art. 86 ust. 1 ustawy o VAT.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od Wydatków związanych z Obiektem(basenem). Basen udostepniany odpłatnie i nieodpłatnie.
Niepodleganie opodatkowaniu nieodpłatnych świadczeń, braku prawa do pełnego odliczenia.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego przy zastosowaniu prewspółczynnika właściwego dla jednostki zarządzającej i dodatkowo współczynnika do czynności zwolnionych
brak możliwości dokonania korekty podatku naliczonego związanego z wydatkami poniesionymi na bieżącą obsługę basenu w 2021 r., z zastosowaniem prewspółczynnika przychodowego, tj. procentowego udziału przychodu podlegającego opodatkowaniu w przychodzie całkowitym (przychodzie podlegającym opodatkowaniu i niepodlegającym opodatkowaniu), osiąganym w związku z funkcjonowaniem basenu Gminy.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w odniesieniu do wydatków związanych z funkcjonowaniem krytych pływalni wg własnej metody.
uznanie odpłatnego udostępnienia przez Gminę Kompleksu wraz z wyposażeniem na rzecz zainteresowanego podmiotu na podstawie umowy dzierżawy za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z opodatkowania VAT; prawo do pełnego odliczenia kwot podatku VAT naliczonego wynikających z faktur dokumentujących wydatki poniesione przez Gminę na realizację Inwestycji oraz zakup wyposażenia
Zastosowanie wskaźnika przychodowego do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z funkcjonowaniem Pływalni.
w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur zakupu towarów i usług związanych z realizacją inwestycji – Budowa miejskiego basenu, prawa do zastosowania korekty podatku naliczonego w związku ze zmianą przeznaczenia basenu powstałego w wyniku realizacji ww. zadania oraz określenia części podatku naliczonego podlegającego odliczeniu.
Prawa do odliczenia podatku naliczonego w odniesieniu do wydatków związanych z funkcjonowaniem krytych pływalni wg własnej metody.
Gmina nie może zastosować wybranego klucza powierzchniowego do wyodrębnienia wydatków na część rekreacyjną i część basenową, w celu odliczenia w pełnej wysokości VAT od wydatków poniesionych na część rekreacyjną oraz w celu zastosowania Prewspółczynnika Obrotowego w odniesieniu do wydatków poniesionych na część basenową.
prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego w związku z wydatkami związanymi z wykonywaniem czynności opodatkowanych oraz z czynnościami niepodlegającymi opodatkowaniu podatkiem VAT na Krytej Pływalni
Czy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w . świadcząc usługi nauki pływania zarówno dla osób indywidualnych jak i klientów grupowych według stanu opisanego w pkt. 68, winien je objąć stawką podatku VAT w wysokości 8 %?