Możliwość utraty prawa do ryczałtu po wniesieniu wkładu niepieniężnego (aportem) nieruchomość, niestanowiącą przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, do spółki typu SCSp, która nie posiada osobowości prawnej. Według prawa podatkowego Wielkiego Księstwa Luksemburg, podatnikami podatku dochodowego są wspólnicy SCSp a nie sama spółka.
W zakresie braku możliwości skorzystania przez Wnioskodawcę ze zwolnienia określonego w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Czy Spółka powstała w wyniku przekształcenia Towarzystwa będzie mogła obniżać dochód o straty poniesione przez Towarzystwo do momentu przekształcenia w spółkę akcyjną?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczania przychodów z tytułu udziału w zagranicznej spółce osobowej.
Czy takie wyodrębnienie organizacyjne pozwala na uznanie NZOZ za odrębnego podatnika podatku dochodowego?Czy kwota dochodu NZOZ z tytułu usług w zakresie ochrony zdrowia w części przekazanej na cele statutowe NZOZ jest wolna od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy wobec faktu, że Wnioskodawca działa w ramach kościelnej osoby prawnej (dekret, statut) a jego dochody są zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych ma obowiązek składania zeznań rocznych o wysokości dochodu (straty) osiągniętego w roku podatkowym.
Czy po wyodrębnieniu przez osobę prawną Sp. z o.o. odrębnych samobilansujących się przedsiębiorstw, mających własną strukturę organizacyjną, przedmiot działania i majątek, jednostki te staną się podatnikami podatku dochodowego od osób prawnych i jako takie będą mogły skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych wynikającego z art. 17 ust.1 pkt 4 ustawy o CIT?
Podmiotowość podatkowa niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej i zwolnienie z opodatkowania dochodów uzyskanych przez ten podmiot.
Czy możliwe jest stosowanie na fakturach VAT nazwy Gmina lub zamiennie Miasto
Czy Spółka będzie podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych w Polsce?
Czy opisany w powyższym stanie faktycznym Zakład może być uznany za podatnika w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług oraz na podstawie art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?
1.Czy Spółka prawidłowo sporządzała deklaracje CIT-8 nie wykazując w nich przychodu z działalności rolniczej? 2.Czy Spółka w deklaracji CIT-8 nie powinna była wykazać przychodów z działalności rolniczej i leśnej oraz w deklaracji podatkowej CIT-8/O wskazywać te przychody jako zwolnione z podatku dochodowego?
Czy NZOZ będzie mógł być uznany, po uprzednim złożeniu zgłoszenia identyfikacyjnego w myśl art. 5 ust. 1 ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników, za podatnika podatku dochodowego w rozumieniu art. 1 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a w konsekwencji korzystać ze zwolnienia przedmiotowego ustanowionego w art. 17 ust. 1 pkt 4 tej ustawy?
Czy w następstwie planowanych zmian zmierzających do wyodrębnienia prawnego, majątkowego, organizacyjnego i finansowego Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej od organu założycielskiego - Spółki z o.o., Zakład stanie się jako jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej samodzielnym podatnikiem w rozumieniu art. 7 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa, podlegającym obowiązkowi
Czy zwrot wydatków na wybudowanie urządzenia wodociągowo kanalizacyjnego stanowi przychód o którym mowa w art. 20 ust.1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający opodatkowaniu tym podatkiem?
Czy przedsiębiorstwo podmiotów leczniczych utworzone przez Spółkę może skorzystać ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób prawnych przewidzianym w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych?
1. Czy Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, utworzony przez Sp. z o.o. może być podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, jako jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, której dochody przeznaczone zostały na działalność ochrony zdrowia? 2. W przypadku odpowiedzi twierdzącej, czy zapłacony podatek dochodowy za lata 2007 2011 - na podstawie art. 72 § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia
1. Czy NZOZ utworzony przez Spółkę z o.o. będzie mógł skorzystać ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób prawnych przewidzianego w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Czy zwolnienie z podatku dochodowego od osób prawnych NZOZ oznacza, że Wnioskodawca nie jest zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych z działalności medycznej
Czy niepubliczny zakład opieki zdrowotnej będzie mógł skorzystać ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób prawnych, przewidzianego w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej updop)? Czy zwolnienie oznacza, że Spółka nie jest zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego od dochodu przeznaczonego na cele statutowe?
1. Czy niepubliczny zakład opieki zdrowotnej będzie mógł skorzystać ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób prawnych, przewidzianego w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej ustawy pdop)? 2. Czy zwolnienie przysługuje pod warunkiem dokonania wyodrębnienia nzoz ze struktur Spółki, czy zwolnienie jest możliwe również w przypadku braku podjęcia dodatkowych czynności
Podmiotowość podatkowa Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej i zwolnienie z opodatkowania dochodów uzyskanych przez ten podmiot.
Czy przedsiębiorstwo podmiotu leczniczego art. 551 kc - spółki z o.o. jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, czyli przedsiębiorstwem w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych - czy przedsiębiorstwo podmiotu leczniczego - spółki z o. o.?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązku odprowadzania zaliczek.
Czy w świetle przedstawionej sytuacji, Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy był odrębnym podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, zwolnionym od podatku dochodowego od osób prawnych?