Skutki podatkowe otrzymywania od najemców środków na pokrycie kosztów eksploatacyjnych.
Zasady ustalania przychodów z najmu dla potrzeb opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych – czy w opisanej sytuacji przychodem jest tylko czynsz najmu, czy także opłaty eksploatacyjne.
Skutki podatkowe otrzymywania od najemców środków na pokrycie kosztów eksploatacyjnych i czynszu dla wspólnoty mieszkaniowej.
Kwestia zwolnienia lub braku zwolnienia z podatku VAT refaktury mediów w lokalach mieszkalnych w budynkach wspólnoty mieszkaniowej i lokalach użytkowych, opodatkowania opłaty za najem pomieszczeń dodatkowych oraz opodatkowania opłaty eksploatacyjnej kalkulowanej w czynsz za najem.
Zasady ustalania przychodów z najmu dla potrzeb opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych – czy w opisanej sytuacji przychodem jest tylko czynsz najmu, czy także opłaty eksploatacyjne.
Ustalenie przychodów z najmu dla potrzeb opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Otrzymana od byłego męża kwota zwrotu połowy kosztów z tytułu opłat ponoszonych za media również stanowi dla Pani przychód z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 w zw. z art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który podobnie jak wynagrodzenie za bezumowne korzystanie z nieruchomości podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach ogólnych
Ustalenie, czy opłaty eksploatacyjne, za które przyjęte będą wpłaty do kasy Spółdzielni, nie będą stanowić przychodu, o których mowa w art. 12 ust. 1 pkt 16 ustawy o CIT.
Refakturowanie kosztów utrzymania nieruchomości a przychód podlegający opodatkowaniu.
Wymienione przez Pana opłaty związane z najmem części działki (opłaty eksploatacyjne, podatek od nieruchomości) do ponoszenia których jest zobowiązany – zgodnie z zawartą umową najmu – najemca, nie stanowią dla Pana przysporzenia majątkowego. Zatem, podstawą obliczenia ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych będzie kwota czynszu otrzymana przez Pana od najemcy z tytułu wynajmu części działki – czynsz
Zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia w ramach opisanego Wariantu 2, 3, 4 i 5.