Skutki podatkowe udzielania pożyczek - odsetki, opłata przygotowawcza, opłaty administracyjne, monit, odsetki karne.
Obowiązek pobierania zryczałtowanego podatku od pobieranych opłat (administracyjnych, media) wynikających z wynajmu mieszkania.
Zasady ustalania przychodów z najmu dla potrzeb opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych – czy w opisanej sytuacji przychodem jest tylko czynsz najmu, czy także opłaty eksploatacyjne.
W zakresie: - sposobu dokonania odpisów amortyzacyjnych oddanej do korzystania łodzi motorowej; - możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z ubezpieczeniem i czynszem cumowania łodzi motorowej; - możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwot uiszczanych z tytułu rat leasingowych przy wariancie umowy leasingu finansowego; - możliwości zaliczenia do kosztów
Brak zastosowania ograniczenia z art. 15e ust. 1 ustawy o CIT w odniesieniu do poszczególnych Usług IT oraz kosztów zarządu i ogólnych kosztów administracyjnych (w tym dotyczących księgowości i analiz finansowych) przypisywanych przez Wnioskodawcę do Oddziału zarówno przed 1 stycznia 2019 r. jak i po tej dacie.
Sposób ustalenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia wierzytelności na rzecz SPV.
Brak stosowania ograniczenia, o którym mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do kosztów usług związanych z funkcjonowaniem programu lojalnościowego dla klientów hoteli.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie sposobu ustalenia przychodu z najmu nieruchomości (zaistniały stan faktyczny) oraz w zakresie możliwości zakwalifikowania przychodów z najmu nieruchomości do źródła przychodów z tzw. najmu prywatnego i opodatkowania ich ryczałtem oraz sposobu ustalenia przychodu z najmu nieruchomości (zdarzenie przyszłe
Czynności wniesienia przez Wnioskodawcę opłat i wpisów, objętych zakresem pytania nie stanowią elementu podstawy opodatkowania świadczonych przez Wnioskodawcę usług.
w zakresie określenia obowiązku opodatkowania zwrotu opłat administracyjnych przez leasingobiorców/najemców na rzecz Wnioskodawcy.
opodatkowanie zwrotu opłat administracyjnych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku opłat dodatkowych pobieranych z tytułu udzielonych pożyczek oraz podlegania opodatkowaniu opłat sankcyjnych.
zwolnienie od podatku opłat pobieranych od pożyczkobiorców w związku z udzieleniem pożyczki
Czy opłaty administracyjne za wycinkę drzew i za przesadzenie drzew są kosztem bezpośrednio związanym z przyszłymi przychodami ze sprzedaży nieruchomości, a zatem koszt ten będzie potrącamy w roku podatkowym, w którym osiągnięte zostaną przychody ze sprzedaży nieruchomości?
Czy wartość opłaty recyklingowej oraz opłaty administracyjnej za wydanie tablic rejestracyjnych należy wykazać w podstawie opodatkowania podatkiem VAT przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów?
Czy opłata administracyjna oraz wstępna opłata leasingowa mogą, jako koszty w podatku dochodowym od osób prawnych, być zaksięgowane jednorazowo w momencie poniesienia, czy też powinny być rozliczone proporcjonalnie do okresu trwania umowy leasingu?
Czynność przekształcenia prawa wieczystego użytkowania gruntu w prawo własności, dokonana w drodze decyzji administracyjnej wydanej przez organ wykonawczy jednostki samorządu terytorialnego nie stanowi dostawy nieruchomości, tym samym nie wypełnia określonych w art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług przesłanek uprawniających do uznania tej czynności za podlegającą opodatkowaniu podatkiem
Czynność przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, dokonana w formie decyzji administracyjnej wydawanej przez jednostkę samorządu terytorialnego, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, tym samym opłata pobierana w związku z tą czynnością, nie stanowi wynagrodzenia za dostawę towarów.
Czy zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów opłaty wstępnej i opłat administracyjnych ustalonych w umowach leasingu, poniesionych przez korzystającego w podstawowym okresie umowy jest prawidłowe?
Czy podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług czynności polegające na wydawaniu zezwoleń na zajęcie pasa drogowego w drodze decyzji administracyjnej?
Czy czynności urzędowe ujęte w grupie PKWiU ex 75 "Usługi w zakresie administracji publicznej.." - wydawania dowodów osobistych, za które pobierane są opłaty, podlegają ustawie z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług?