Możliwość opodatkowania przychodów z tytułu zbycia odzieży używanej według stawki 3%.
Obowiązki płatnika w związku z: wypłatą kuratorom sądowym ryczałtu na pokrycie zwiększonych kosztów dojazdów służbowych oraz wypłatą pracownikom ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej.
Obowiązki płatnika - nieodpłatne świadczenie w postaci używania przez pracowników ubrań z aktualnej kolekcji.
Uznanie, że udostępnienie ubrań–strojów służbowych Pracownikom nie stanowi czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 7 ust. 1 i ust. 2 lub art. 8 ustawy o podatku od towarów i usług.
Czy Spółka może uznać udział w opisanych targach/wydarzeniach za działania podjęte w celu osiągnięcia przychodów z wcześniej nieoferowanych produktów. Czy Spółka może uznać, iż spełnia warunki wskazane w art. 18eb ust. 4 ustawy o CIT w sytuacji gdy osiągnięcie przychodów z produktów wcześniej nieoferowanych, wystąpi w jednym z dwóch następujących po sobie lat podatkowych. Czy koszty poniesione przez
Obowiązki płatnika związane ze zwrotem pracownikom kosztów zakupu togi radcowskiej.
Brak prawa do odliczenia od zakupu motocykli i przyczepy, prawo do częściowego odliczenia od zakupu odzieży roboczej.
Obowiązki płatnika w zakresie wypłaty ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej w myśl art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy PIT.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w odniesieniu do przychodu uzyskanego w związku z wypłatą pracownikom ekwiwalentu za używanie własnej odzieży jako odzieży roboczej oraz ekwiwalent za pranie odzieży roboczej.
W zakresie ustalenia, czy Państwa działalność podejmowana w sposób przedstawiony w opisie stanu faktycznego, stanowi działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26-28 ustawy o CIT, która uprawnia do zastosowania ulgi określonej w art. 18d Ustawy CIT.
Zastosowanie zwolnień przedmiotowych do świadczeń w postaci ekwiwalentu za mundur pilota i ekwiwalentu za pranie.
czy Wnioskodawca może zaliczyć do podatkowych kosztów uzyskania przychodu ponoszone wydatki na diety i inne należności za czas podróży, posiłki regeneracyjne, zakwaterowanie, transport z miejsca zakwaterowania do miejsca prowadzenia prac budowlanych, odzież niezbędną do wykonywania pracy.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup odzieży i obuwia
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą pracownikom ekwiwalentu za pranie własnej odzieży używanej zamiast roboczej
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup odzieży służbowej oraz ustalenia, czy przekazanie pracownikom odzieży służbowej będzie stanowiło czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT na podstawie art. 7 ust. 1 oraz ust. 2 lub art. 8 ustawy.
Czy wypłacana pracownikowi kwota ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej w formie ryczałtu w jednakowej wysokości, niezależnie od poniesionych kosztów stanowi przychód pracownika i podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy należy naliczyć, pobrać i odprowadzić podatek dochodowy od wypłacanego uprawnionemu pracownikowi równoważnika pieniężnego w zamian za umundurowanie?
Czy należy naliczyć, pobrać i odprowadzić podatek dochodowy od wypłacanego uprawnionemu pracownikowi ryczałtu za czyszczenie chemiczne umundurowania?
Czy na Urzędzie Miasta jako pracodawcy ciążą obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych w przypadku wypłaty pracownikom ekwiwalentu pieniężnego za ubiór reprezentacyjny wykorzystywany wyłącznie przy uroczystym przyjmowaniu oświadczeń woli, czy też świadczenia te korzystają ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w związku z tym
w zakresie opodatkowania czynności nieodpłatnego przekazania kontrahentom, modelkom, blogerkom modowym oraz projektantom i partnerom biznesowym egzemplarzy ubrań do testowania
brak opodatkowania VAT nieodpłatnego przekazania odzieży służbowej pracownikom/zleceniobiorcom
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.