Możliwość korzystania ze zwolnienia od podatku usług psychoterapii na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19a ustawy.
Brak prawa do odliczania podatku od towarów i usług wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione w związku z realizacją projektu.
Usługi dietetyczne on-line a zwolnienie z art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy.
Możliwość korzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust 1 pkt 19 ustawy o VAT świadczonych usług podologicznych.
Zwolnienie od podatku świadczonych usług transplantacji włosów na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy o podatku od towarów i usług.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. d dot. usług psychologicznych i pedagogicznych
Zwolnienie od podatku świadczonych usług polegających na przeprowadzeniu konsultacji psychodietetycznych.
Czy przychód z tytułu umorzonej pożyczki w części dotyczącej wydatkowania jej na spłatę zobowiązań wymagalnych i odsetek wobec wierzycieli pierwotnych oraz spłata dotycząca pokrycia wkładu własnego w projekcie „Termomodernizacja”, jak i spłata należności głównych wobec ZUS i Urzędu Skarbowego z tytułu zaległości objętych układami ratalnymi będących wydatkami statutowymi korzysta ze zwolnienia z opodatkowania
Zamiana nieruchomości zabudowanej Budynkiem Z (który po zamianie ma być wykorzystywany na cele z zakresu szkolnictwa) na nieruchomość zabudowaną Budynkiem A – gdzie wnioskodawca będzie prowadzić opisaną we wniosku działalność leczniczą podlega wyłączeniu o którym mowa w art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy PCC.
Usługi psychologiczne korzystają ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. d ustawy gdy są świadczone przez Panią, a także gdy są wykonywane przez Pani podwykonawców.
Skutki podatkowe podwyższenia kapitału zakładowego poprzez wniesienie wkładu pieniężnego, który zostanie przeznaczony na modernizację bloku operacyjnego.
W związku z realizacją ww. projektu pn. (…), które - jak Państwo wskazujecie - dotyczą zarówno czynności opodatkowanych VAT, jak i czynności zwolnionych od tego podatku, należy stwierdzić, że w sytuacji, gdy brak jest obiektywnej możliwości wyodrębnienia całości lub części kwot podatku naliczonego związanego z poszczególnymi czynnościami, w odniesieniu do tych wydatków będzie, co do zasady, przysługiwało
Środki na pokrycie ujemnego wyniku finansowego Szpitala otrzymane od Podmiotu Tworzącego stanowią przychody podatkowe Szpitala wolne od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 updop
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie prawa do obniżenia podatku należnego przez Szpital w związku z realizacją projektu.
Czy Wnioskodawczyni (jednostka medyczna) prowadząca działalność pielęgnacyjno-opiekuńczą, może być zwolniona z opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz ustawy z dnia 31 marca 2020 r.
W zakresie zwolnienia od podatku od towarów i usług świadczonych usług dietetycznych.
Czy działalność gospodarcza Wnioskodawcy obejmująca usługi opisane we wniosku, uwzględniając okoliczności wskazane we wniosku, będzie mogła podlegać opodatkowaniu w formie karty podatkowej, o której mowa w art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy, o ile Wnioskodawca złoży wniosek o zastosowanie opodatkowania w tej formie w terminie, o którym mowa w art. 29 ust. 1 ustawy?
Wnioskodawcy nie przysługuje, w myśl art. 86 ust. 1 ustawy, prawo do odliczenia podatku naliczonego związanego z realizowanym projektem dotyczącym zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego dla szpitala. Tym samym Wnioskodawcy nie przysługuje zwrot podatku naliczonego na podstawie art. 87 ust. 1 ustawy.