Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a ustawy usług polegających na przygotowaniu i udostępnieniu dokumentacji wizualnej zbiorów muzealnych.
Zwolnienie z obowiązku zapłaty podatku VAT w związku z transakcją nabycia dzieła sztuki na terenie Wielkiej Brytanii.
Czy muzeum przeprowadzając transakcję zakupu dzieła łącznie z nabyciem autorskich praw majątkowych do tego dzieła jest zwolnione z obowiązku pobrania tzw. podatku od źródła?
Prawo do korzystania ze zwolnienia dla świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a.
Muzeum nieprawidłowo postąpiło potrącając 20% zryczałtowany podatek dochodowy od pierwszej transzy wynagrodzenia z tytułu zawartej umowy o dzieło. Nie powinni Państwo potrącać 20% zryczałtowanego podatku dochodowego od wynagrodzenia wypłaconego na podstawie umowy o dzieło za przeniesienie praw autorskich do projektu instalacji multimedialnej, także z tytułu wypłaconej II transzy oraz od wynagrodzenia
W rozpatrywanej sprawie zastosowanie znajdzie przesłanka zawarta w ww. przepisie, wyłączająca możliwość zwolnienia od podatku usług kulturalnych. Tym samym, świadczone przez Państwa usługi w zakresie organizacji Warsztatów nie korzystają/nie będą korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a ustawy, lecz podlegają opodatkowaniu z zastosowaniem właściwej stawki podatku
Dotyczy częściowego odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu przez Muzeum.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia części podatku naliczonego związanego z wydatkami dotyczącymi budynku według proporcji „czasowej”.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu pn.: „(…)”.
Podatek od towarów i usług, który dotyczy możliwości odliczenia podatku od towarów i usług od czynności związanych z realizacją przedsięwzięcia.
Dotyczy opodatkowania pożyczki, która może zostać umorzona oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych na realizację projektu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od ponoszonych wydatków zgodnie ze sposobem określenia zakresu wykorzystywania nabywanych towarów i usług do celów działalności gospodarczej, o którym mowa w art. 86 ust. 2a i nast. ustawy oraz w rozporządzeniu w sprawie sposobu określania zakresu wykorzystywania nabywanych towarów i usług do celów działalności gospodarczej w przypadku niektórych podatników.
Obowiązek stosowania przez Muzeum prewspółczynnika w celu odliczania podatku naliczonego w odniesieniu do wydatków, których nie jest w stanie powiązać wyłącznie z działalnością gospodarczą; brak obowiązku ujmowania w mianowniku prewspółczynnika dotacji inwestycyjnych, dotacji na nabycie dóbr kultury, wartości darowizn dóbr kultury oraz wartości nieruchomości, którą Muzeum ma otrzymać w darowiźnie,
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z prowadzoną inwestycją.
Opodatkowanie dotacji podmiotowej na realizację programu oraz moment powstania obowiązku podatkowego w odniesieniu do tej dotacji.
Usługi obejmującej organizację i wykonanie obsługi wydarzenia pt. „(...)”, spełniają Państwo przesłankę podmiotową oraz przedmiotową do skorzystania ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a ustawy.
Opodatkowanie usługi dzierżawy Muzeum, którą Miasto będzie świadczyło na rzecz instytucji kultury; prawo do odliczenia całości VAT naliczonego, wykazanego na fakturach dokumentujących wydatki poniesione na budowę Muzeum.
Prawa do pełnego odliczenia podatku w zakresie prowadzonej działalności muzeum.
Usługi odpłatnego wstępu na ekspozycję oraz bilety wstępu na ekspozycję z oprowadzaniem w języku polskim bądź obcym (oznaczone we wniosku numerami 1 i 2) nie korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a ustawy. Natomiast usługi oznaczone we wniosku nr 3 i 4 korzystają ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust 1 pkt 33 ustawy.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach wystawionych przez wykonawcę prac budowlanych związanych z realizacją projektu.
Brak obowiązku obliczania kwoty podatku naliczonego zgodnie ze sposobem określania proporcji stosownie do art. 86 ust. 2a ustawy.