Czy jest Pani zobowiązana odprowadzić podatek od towarów i usług z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia z umowy zlecenia zawartej ze (…) w przedmiocie realizacji świadczeń z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnej mediacji na zasadach określonych w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej
Opodatkowanie przychodu ze świadczenia na podstawie zawartego przez strony porozumienia/ugody.
Brak obowiązku odprowadzania podatku od towarów i usług z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia z umowy zlecenia zawartej z Fundacjami w przedmiocie realizacji świadczeń z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji.
Obowiązek odprowadzenia podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu npp, npo i mediacji oraz dokumentowania tych czynności.
Obowiązek odprowadzenia podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu npp, npo i mediacji oraz dokumentowania tych czynności.
Uznanie wypłaty kwoty odszkodowania skalkulowanej w oparciu o należność główną (różnicę pomiędzy ceną rynkową a stosowaną ceną wobec tego kontrahenta za świadczone usługi) za odszkodowanie i czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem oraz uznanie wypłaty odsetek ustawowych oraz zwrotu kosztów postępowania za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Nie działa Pani w charakterze podatnika podatku VAT z tytułu realizacji świadczeń z zakresu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, edukacji prawnej i mediacji. Zatem nie jest Pani zobowiązana do rozliczenia podatku od towarów i usług z tego tytułu.
Interpretacja indywidualna w kwestii działania w charakterze podatnika podatku VAT oraz obowiązku opłacania podatku VAT w ramach udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej.
Brak obowiązku odprowadzania podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji oraz sposób udokumentowania tych czynności.
Brak obowiązku odprowadzania podatku VAT z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia za realizację świadczeń z zakresu porad obywatelskich/mediacji oraz obowiązek wystawienia faktury z tytułu świadczenia porad obywatelskich/mediacji.
Interpretacja indywidualna w kwestii obowiązku odprowadzenia podatku VAT z tytułu świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i mediacji oraz edukacji prawnej.
prawa do korzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1
zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT usług szkoleniowych nauczycieli z zakresu wizerunku i przekazu w mediach, ze szczególnym uwzględnieniem przygotowania do pracy zdalnej
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego do zwrotu kosztów podróży prywatnym samochodem i opłat za autostradę poniesionych w związku z pełnieniem funkcji mediatora.
Świadcząc usługi mediacji, czyli pośredniczenia w sporze, które ma na celu rozwiązywanie konfliktów między stronami, niestanowiące udzielania porad prawnych, Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia podmiotowego, o którym mowa w art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o VAT.
Możliwość korzystania ze zwolnienia od podatku świadczenia usług mediacji.
Ocena możliwości skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych zadośćuczynienia otrzymanego na podstawie ugody mediacyjnej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie momentu powstania przychodu dla mediatora.
Możliwość korzystania ze zwolnienia od podatku w przypadku świadczenia usług mediacji.
W jaki sposób powinien być ustalony przychód Wnioskodawczyni w przypadku mediacji prowadzonych na zlecenie sądu, a w szczególności czy przychód uzyskiwany przez Wnioskodawczynię obejmuje również kwoty otrzymywane przez Wnioskodawczynię tytułem zwrotu wydatków, o którym mowa w § 3 rozporządzenia (zwrot kosztów przejazdów, materiałów biurowych i wynajęcia lokalu)?