Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości wykorzystywanej w działalności gospodarczej.
Planowana dostawa lokali niemieszkalnych nie zostanie dokonana w ramach pierwszego zasiedlenia, jak również pomiędzy pierwszym zasiedleniem a dostawą ww. lokali minie okres dłuższy niż dwa lata. W związku z powyższym sprzedaż lokali niemieszkalnych stanowiących towar handlowy będzie korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Skutki podatkowe sprzedaży wydzielonego lokalu wraz ze związanym z nim prawem własności gruntu, po przekształceniu prawa wieczystego użytkowania w prawo własności.
Zastosowanie zwolnienia z opodatkowania transakcji sprzedaży lokalu na piętrze na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy oraz brak konieczności dokonania korekty podatku VAT zgodnie z art. 91 ust. 2 i 7a ustawy.
Sprzedaż spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu niemieszkalnego, będącego przedmiotem wniosku, korzysta ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
zwolnienie od podatku sprzedaży lokalu użytkowego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia stawki podatku od towarów i usług przy sprzedaży budynku usługowo-handlowego wraz z gruntem.
Dotyczy sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z zakupem prawa do wyłącznego korzystania z chodnika.
Czy premia termomodernizacyjna przysługująca Spółdzielni w związku z uzyskaniem właściwego kredytu w X S.A. na realizację robót remontowych stanowi w całości przychód do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy zakup przez Spółkę usługi polegającej na zapewnieniu posiadania nieruchomości przez kontrahenta będzie stanowił koszt uzyskania przychodów w dacie jego poniesienia?
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów nierozliczonej części wydatków poniesionych na modernizację w przypadku sprzedaży lokalu.
Czy przekazanie lokalu z działalności męża do działalności żony spowoduje powstanie obowiązku w podatku VAT w postaci odprowadzenia należnego podatku VAT, a w przypadku likwidacji działalności w późniejszym okresie czy powstanie również obowiązek podatkowy