Określenie, czy transakcja wniesienia do spółki w drodze aportu zespołu składników majątkowych będzie stanowiło zbycie przedsiębiorstwa i w związku z tym będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, bez obowiązku dokonywania korekty podatku VAT wcześniej odliczonego przy nabyciu składników majątkowych.
Dotyczy ustalenia, czy Spółka w likwidacji z uwagi na fakt, że strona przewiduje, iż uzyska w roku podatkowym 2024 także stratę, będzie zobowiązana do naliczenia i zadeklarowania podatku dochodowego od osób prawnych minimalnego, o którym to podatku mowa w art. 24ca ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, zwanym dalej w skrócie podatkiem od spółek.
Możliwość opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przychodów z najmu nieruchomości po likwidacji jednoosobowej działalności gospodarczej, a co za tym idzie, wycofaniu nieruchomości z jednoosobowej działalności gospodarczej i przekazaniu nieruchomości na cele prywatne.
Sposób opodatkowania przychodów z najmu majątku wycofanego z działalności gospodarczej.
Czy wartość niespłaconych zobowiązań Spółki, wynikających z zawartych Umów Pożyczek, wymagalnych i nieprzedawnionych na moment wykreślenia Spółki z Rejestru Przedsiębiorców KRS, będzie stanowić dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych
Wartość niespłaconych zobowiązań na moment wykreślenia spółki z Rejestru Przedsiębiorców KRS, a przychód.
Czy wartość niespłaconego zobowiązania z tytułu Pożyczki udzielonej Spółce przez udziałowca, pozostającego zobowiązaniem Spółki na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców, będzie stanowić dla Spółki przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia od podatku VAT jako rolnik oraz braku obowiązku zapłaty podatku VAT od zakupionego środka trwałego w związku z likwidacją działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe wystąpienia ze spółki jawnej jednego ze wspólników.
1. Czy dla celów podatkowych prawidłowo rok 2023 podzielono na dwa lata podatkowe i tym samym rok podatkowy pokrywa się z rokiem obrotowym chociaż nie trwa 12 miesięcy (art. 8 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)? 2. Czy ustalając status małego podatnika za 2024 rok brać pod uwagę sprzedaż od 1 kwietnia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.?
Podatek od towarów i usług w zakresie korekty i statusu podatnika VAT po likwidacji działalności gospodarczej.
Możliwość opodatkowania przychodów z najmu nieruchomości wycofanych z działalności gospodarczej ryczałtem.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości dalszego korzystania z posiadanych urządzeń fiskalnych w ramach prowadzenia JDG, pomimo faktu że została ona na skutek przekształcenia zamknięta i ponownie otwarta.
Uznanie transakcji sprzedaży składników majątkowych przedsiębiorstwa w likwidacji za sprzedaż przedsiębiorstwa wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT.
Skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych z tytułu prawomocnego wyroku sądu powszechnego, uznającego roszczenie z tytułu niedopłaconej kwoty dotacji oświatowej, po likwidacji działalności gospodarczej.
Ustalenie, czy pozostała kwota pożyczki po likwidacji stanowi przychód.
Skutki podatkowe przekazania synowi przedsiębiorstwa w formie darowizny.
Skutki podatkowe otrzymanego odszkodowania z GAP oraz z rozliczenia leasingodawcy z tytułu ubezpieczenia stanowiącego nadwyżkę po likwidacji działalności gospodarczej
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy darowizny na rzecz syna opisanego zespołu składników majątku oraz obowiązek sporządzenia spisu z natury w związku z zakończeniem prowadzenia działalności gospodarczej
Wartość niespłaconych pożyczek wraz z naliczonymi odsetkami, w przypadku gdy nie zostaną one spłacone w trakcie postępowania likwidacyjnego Spółki i w związku z tym będą stanowiły niespłacone zobowiązania Spółki na dzień zakończenia postępowania likwidacyjnego i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, nie będą stanowiły dla Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu
Możliwości wypłaty niewykorzystanej ulgi uczniowskiej w formie pieniężnej.
Czy przekazanie w ramach podziału majątku likwidacyjnego Spółki Y Wierzytelności spowoduje po stronie Wnioskodawcy powstanie jakiegokolwiek przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem CIT.
Dotyczy ustalenia, czy w zaprezentowanym zdarzeniu przyszłym, wartość niespłaconych i nieprzedawnionych Zobowiązań na dzień wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców będzie stanowić dla Spółki i Wspólników przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, w szczególności przychód, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 lub art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a ustawy o PDOP
Brak możliwości zastosowania zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10b dla budynku i placu na dzień likwidacji działalności gospodarczej.