Zwolnienie od podatku usług konserwatorskich, restauratorskich i renowacyjnych związanych z zachowaniem i przywróceniem dobrego stanu obiektu zabytkowego, muzealnego, archiwalnego, obiektu objętego ochroną konserwatorską.
Brak zwolnienia dla usług konserwacji zabytków z uwagi na niespełnienie przesłanki podmiotowej.
Wykonywane przez Wnioskodawcę, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, usługi w zakresie konserwacji i restauracji zabytków podlegają zwolnieniu z podatku VAT.
Dla świadczonych usług konserwatorskich oraz restauratorskich, które mają charakter twórczy, działając jako indywidualny twórca korzysta Pani ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy.
Zwolnienie od podatku VAT świadczonych , w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, usług w zakresie prac konserwatorskich i restauratorskich zabytków.
Zwolnienie od podatku VAT wykonywanych przez Wnioskodawcę usług w zakresie restauracji i konserwacji zabytków.
Prawo do korzystania ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT dla świadczonych usług konserwacji i restauracji zabytków.
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy VAT dla usług w zakresie konserwacji zabytków.
Prawo do zwolnienie z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b (konserwator zabytków).
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy świadczonych usług.
W przypadku gdy świadczy Pani usługi w zakresie konserwacji zabytków, które mają charakter twórczy, działając jako indywidualny twórca, może Pani korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy.
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług sklasyfikowanych według PKWIU 91.03.10.0 (usługi związane z działalnością historycznych miejsc i budynków oraz podobnych atrakcji turystycznych) 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
braku prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony zawarty w fakturach potwierdzających nabycie towarów i usług w związku z realizacją projektu
w zakresie braku prawa do odzyskania podatku VAT poniesionego w związku z realizacją zadania
braku prawa do odliczenia i zwrotu podatku VAT z faktur zakupu dotyczących realizacji projektu.
brak możliwości odzyskania naliczonego podatku VAT z faktur VAT dokumentujących wydatki poniesione na realizację projektu
Zastosowanie zwolnienia od podatku od towarów i usług dla wykonywanej przez Wnioskodawcę usługi konserwacji zabytków.
w zakresie możliwości zastosowania przez płatnika 50% kosztów uzyskania przychodów
Czy wykonywane przez Wnioskodawcę usługi konserwacji zabytków w ramach prowadzonej działalności gospodarczej są zwolnione z podatku VAT?
Czy w związku ze zleceniem wykonania usług specjalistycznych artyście rzeźbiarzowi lub stolarzowi, poprzez zawarcie umowy cywilnoprawnej (umowa o dzieło lub umowa zlecenia), wzrośnie wysokość stawki karty podatkowej, tak jak przy zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę?