Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości w ramach licytacji komorniczej.
Zwolnienie od podatku VAT dostawy w trybie licytacji komorniczej prawa użytkowania wieczystego gruntu (działki nr 1) wraz z prawem własności posadowionych na gruncie budynków.
Obowiązek podatkowy w związku ze sprzedażą w trybie egzekucji sądowej zabudowanej nieruchomości (komornik-płatnik).
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży udziału ½ w nieruchomości zabudowanej.
Skutki podatkowe przejęcia nieruchomości będącej zabezpieczeniem zobowiązania kredytowego w postępowaniu egzekucyjnym.
Wydanie interpretacji indywidualnej, w zakresie uznania sprzedaży działek, w wyniku licytacji komorniczej, za czynność podlegająca opodatkowaniu i możliwości zastosowania zwolnienia z podatku VAT do tej sprzedaży.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży w trybie egzekucji dwóch zabudowanych nieruchomości.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług, sprzedaży, w drodze licytacji komorniczej, użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej niezabudowanej.
Nabył Pan nieruchomość swojej dłużniczki w drodze orzeczenia Sądu o przysądzeniu własności, stosownie do art. 999 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego. Wystąpił Pan do Sądu o przejęcie opisanej nieruchomości w związku z dwoma bezskutecznymi licytacjami. W rezultacie prawomocne postanowienie o przysądzeniu tego prawa wywołało takie same skutki jak umowa sprzedaży. Zatem w związku z tą czynnością powinien
Nie przysługiwało Panu prawo do skorygowania podstawy opodatkowania oraz podatku należnego na podstawie art. 89a ust. 1 ustawy w zakresie wierzytelności w stosunku do których upłynęły 2 lata licząc od końca roku, w którym faktury te zostały wystawione.
Sprzedaż licytacyjna budynku biurowo-usługowego posadowionego na działce będzie korzystać ze zwolnienie od podatku wynikającego z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT, ponieważ transakcja nie będzie dokonywana w ramach pierwszego zasiedlenia oraz od daty pierwszego zasiedlenia minął już okres przekraczający ponad dwa lata.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży nieruchomości.
Komornik jako podatnik podstawa opodatkowania, moment powstania obowiązku podatkowego, opodatkowanie zaliczek z tytułu wykonywania czynności za które pobierane są opłaty egzekucyjne
Wskazanie, czy Komornik jest zobowiązany do wykonywania obowiązków płatnika podatku od towarów i usług w związku ze sprzedażą ruchomości w drodze licytacji.
opodatkowanie sprzedaży licytacyjnej nieruchomości dokonywanej przez komornika sądowego;
Sprzedaż przedmiotowego budynku gospodarczego wraz z gruntem (działką nr 7.), na którym ten budynek jest posadowiony, dokonana w ramach działalności gospodarczej, o której mowa w art. 15 ust. 2 ustawy i przy spełnieniu przesłanki do uznania Wnioskodawcy za podatnika podatku od towarów i usług zdefiniowanego w art. 15 ust. 1 ustawy, korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art
Obowiązek odprowadzenia podatku należnego od kwoty uzyskanej z tytułu sprzedaży nieruchomości w drodze publicznej licytacji.
Komornik sądowy w świetle przepisów ustawy o VAT jest płatnikiem podatku VAT z tytułu dostawy nieruchomości w imieniu dłużnika, jeśli dłużnik występowałby w charakterze podatnika VAT obowiązanego do rozliczenia podatku z tytułu tej czynności. Z uwagi na fakt, że sprzedaż wymienionej we wniosku nieruchomości, dokonywana przez dłużnika korzystałaby ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy
Sprzedaż wymienionych we wniosku nieruchomości, dokonywana przez dłużnika korzystałaby ze zwolnienia, to dostawa tej samej nieruchomości stanowi również dla Wnioskodawcy (komornika) dostawę zwolnioną od podatku od towarów i usług. Komornik sądowy w świetle przepisów ustawy o VAT jest płatnikiem podatku VAT z tytułu dostawy nieruchomości w imieniu dłużnika, jeśli dłużnik występowałby w charakterze podatnika
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem transakcji dostawy nieruchomości gruntowych: nr 113/15 zabudowanej halą produkcyjną stolarnią i nr 113/11 zabudowanej wiatą otwartą oraz w zakresie opodatkowania podatkiem transakcji dostawy nieruchomości gruntowej niezabudowanej nr 113/16.
Opodatkowanie dostawy niezabudowanej działki przez komornika sądowego.
Czy w rozliczeniu rocznym powinny być zawarte dochody jakie zawarł pracodawca w PIT-11 uwzględniając w nim również kwotę wypłaconego w 2008r. przez pracodawcę na podstawie wyroku sądowego wnioskodawczyni wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy za ubiegłe lata?
Czy komornik sądowy w związku z wykonywanymi czynnościami związanymi ze sprzedażą egzekucyjną nieruchomości staje się płatnikiem podatku od towarów i usług oraz czy jest zobowiązany i uprawniony do wystawiania w imieniu podatnika faktur VAT?