Brak możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu dofinansowanego ze środków UE.
Wnioskodawca nie będzie prowadził działalności gospodarczej na terytorium Polski i w związku z tym nie powstanie zagraniczny zakład jak również, mając na uwadze, że Wnioskodawca "nie będzie uzyskiwał na terytorium Polski żadnych przychodów w związku z działalnością wykonywaną za pośrednictwem powierzchni biurowej wykorzystywanej w Polsce", Wnioskodawca nie będzie podlegał w Polsce ograniczonemu obowiązkowi
Prawo do odliczenia podatku VAT od czynności związanych z realizacją projektu.
Zwolnienie przedmiotowe dochodów szkoły przeznaczonych na udzielenie pożyczki spółce z o.o.
Czy dochód wypracowany przez spółkę za rok 2023, przeznaczony zgodnie z uchwałą przez Wspólników o podziale zysku za rok 2023 na podwyższenie kapitału zapasowego mieści się w dyspozycji przepisu art. 17 ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych; - Czy przekazanie Wspólnikom (organizacjom działającym na podstawie ustawy prawo o stowarzyszeniach) części dochodu za rok 2022 w roku 2023
Ustalenie zwolnienia przedmiotowego z opodatkowania dochodu przeznaczonego na pokrycie straty na działalności gospodarczej.
Brak prawa do odliczenia i zwrotu podatku VAT od dokonanych zakupów wyposażenia Szkoły w ramach projektu.
Brak możliwości odliczenia podatku VAT od wydatków na zakup maszyn, na które otrzymano dofinansowanie.
Czy przychód z tytułu umorzonej pożyczki w części dotyczącej wydatkowania jej na spłatę zobowiązań wymagalnych i odsetek wobec wierzycieli pierwotnych oraz spłata dotycząca pokrycia wkładu własnego w projekcie „Termomodernizacja”, jak i spłata należności głównych wobec ZUS i Urzędu Skarbowego z tytułu zaległości objętych układami ratalnymi będących wydatkami statutowymi korzysta ze zwolnienia z opodatkowania
Czy w odniesieniu do dochodów wydatkowanych na Nabycie części zakładu pracy Instytut może zastosować zwolnienie, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT?
Czy Fundacja prowadząca statutową działalność oświatową oraz wynajem pomieszczeń korzysta ze zwolnienia od podatku od osób prawnych, a jeśli nie, to w jakim momencie powstaje obowiązek podatkowy?
Braku prawa do odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od zakupionego sprzętu wykorzystywanego wyłącznie do działalności statutowej.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturach w związku z organizacją targów branżowych w ramach działalności statutowej.
Prawo do częściowego odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją przedsięwzięcia pn. „…” oraz możliwości zastosowania sposobu określenia proporcji wskazanego w art. 86 ust. 2c pkt 3 ustawy.
Brak prawa do odliczenia całości lub części podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki na najem samochodu osobowego lub inne wydatki dotyczące przedmiotowego samochodu, nabywane w ramach prowadzonej działalności.
Działalność statutowa Fundacji polegająca na realizacji Programu z wykorzystaniem środków zgromadzonych przez Fundusz, nie stanowi czynności opodatkowanych na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT.
Otrzymana dotacja będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, Wnioskodawcy będzie przysługiwać pełne prawo do odliczenia podatku VAT.
Ustalenie, czy w odniesieniu do dochodów wydatkowanych na dokapitalizowanie spółek (wydatków na nabycie udziałów / akcji spółek, podwyższenie kapitałów spółek, wniesienie dopłat do spółek oraz udzielenie oprocentowanej pożyczki spółkom), Wnioskodawca może i będzie mógł zastosować zwolnienie, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
Otrzymana przez Stowarzyszenie darowizna stanowiąca część dochodu Spółki, której Stowarzyszenie będzie jednym udziałowcem, będzie podlegała zwolnieniu z art. 17 ust. 1 pkt 4 updop w sytuacji przeznaczenia jej na cele statutowe. W zw. z tym Stowarzyszenie nie będzie zobowiązane do obliczenia i wpłacenia podatku. Wydatkowanie darowizn na objęcie udziałów w spółkach kapitałowych (prowadzących działalność
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku VAT- realizacja przedsięwzięcia (OSP).
Dochód stanowiący równowartość wydatków poniesionych na PFRON wydatkowanych na inne niż statutowe cele podlega opodatkowaniu.
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży środków trwałych wykorzystywanych w działalności statutowej.