Darowizna nieruchomości od rodziców do majątku wspólnego córki i jej męża a następnie ustanowienie przez córkę na rzecz rodziców nieodpłatnej, dożywotniej służebności mieszkania.
Wykonanie polecenia darczyńcy w postaci wypłaty środków odpowiadających dywidendzie należnej z uprzednio darowanych udziałów.
W zakresie skutków podatkowych darowizny środków pieniężnych oraz lokalu mieszkalnego obciążonych poleceniami darczyńcy.
Ustalenie, czy ustanowienie prawa nieodpłatnego użytkowania stanowi ciężar darowizny i czy w związku z tym jego wartość można odliczyć od podstawy opodatkowania.
Ustalenie, czy ustanowienie prawa nieodpłatnego użytkowania stanowi ciężar darowizny i czy w związku z tym jego wartość można odliczyć od podstawy opodatkowania.
Skoro wskazana we wniosku kwota będzie Pani przekazana przez siostrę tytułem polecenia darczyńcy, to jej nabycie, w zw. z art. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn jest objęte regulacją przepisów tej ustawy.
Będzie Pani uprawniona do obniżenia podstawy opodatkowania o wartość polecenia tylko w sytuacji, gdy polecenie to będzie wykonane w dniu powstania obowiązku podatkowego z tytułu darowizny. Polecenie wykonane w terminie późniejszym nie uprawnia do obniżenia podstawy opodatkowania, nie jest ciężarem darowizny w momencie jej wykonania.
Otrzymana przez Stowarzyszenie darowizna stanowiąca część dochodu Spółki, której Stowarzyszenie będzie jednym udziałowcem, będzie podlegała zwolnieniu z art. 17 ust. 1 pkt 4 updop w sytuacji przeznaczenia jej na cele statutowe. W zw. z tym Stowarzyszenie nie będzie zobowiązane do obliczenia i wpłacenia podatku. Wydatkowanie darowizn na objęcie udziałów w spółkach kapitałowych (prowadzących działalność
Przekazywanie Pracownikom i Współpracownikom środków pieniężnych na pokrycie kosztów zakupu zeroemisyjnych środków transportu.
Darowizna od ojca (art. 4a) oraz ciotek obciążona ustanowieniem służebności mieszkania
Określenie podstawy opodatkowania przy nieodpłatnym przekazaniu budynku.
zawarte w umowie darowizny polecenie nie może obniżyć podstawy opodatkowania tej darowizny (nie było wykonane na dzień dokonania darowizny) to w takiej sytuacji nie można zgodzić się, że opisana darowizna będzie zwolniona z podatku od spadków i darowizn.
w zakresie skutków podatkowych otrzymania darowizny odciążonej poleceniem darczyńcy.
Potwierdzono prawidłowość stanowiska Wnioskodawcy w trybie art. 14c par. 1 Ordynacji podatkowej, że podopieczny (Wnioskodawczyni) nie jest zobowiązana do uiszczenia podatku od spadków i darowizn wtedy, gdy suma wszystkich darowizn otrzymanych łącznie od różnych osób za pośrednictwem fundacji w okresie 5 lat przekroczy kwotę wolną od podatku dla osób z trzeciej grupy podatkowej tj. 4.902 zł, ale każdy
Czy w powyższym przypadku, przy założeniu, że każdy z poszczególnych darczyńców przekazał kwotę niższą niż kwota, o której mowa w art. 9. ust 1. pkt 3 ustawy o podatku od spadków i darowizn, jeżeli łączna kwota zbiórki (w wysokości przewyższającej kwotę wolną, od której mowa powyżej) zostanie przekazana na konto Wnioskodawczyni przez organizatora zbiórki publicznej, Wnioskodawczyni nie będzie zobowiązana
Czy całkowite zwolnienie z art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn dotyczy również czynności prawnych darowizny i ustanowienia nieodpłatnej służebności osobistej mieszkania między ojczymem a pasierbem, w sytuacji, gdy pasierb nie został przysposobiony przez ojczyma?
Opodatkowanie bezpłatnych świadczeń otrzymywanych przez wnioskodawcę od fundacji.
Czy przekazywane przez Fundację środki finansowe na współfinansowanie świadczeń medycznych są opodatkowane podatkiem od spadków i darowizn czy podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Czy darowizna wpływająca na subkonto Fundacji utworzone dla współfinansowania świadczeń medycznych danej osoby fizycznej, stanowi przychód tej osoby, który należy opodatkować podatkiem dochodowym od osób fizycznych czy
Czy tak sporządzony akt darowizny nie pociąga za sobą ewentualnych reperkusji finansowych np. opodatkowania bądź innych opłat z tym związanych?