Interpretacje

Interpretacja
09.12.2024 Podatki

Ustalenia: - czy w sytuacji, gdy wyrokiem sądu wystawione faktury zostały uznane za nienależne Spółka może anulować faktury VAT i dokonać na tej podstawie korekty przychodów i deklaracji CIT, jeśli Kontrahent odesłał faktury bez księgowania i Spółka posiada oryginały i kopie wystawionych faktur, - w jakim okresie Spółka może dokonać korekty przychodów i podatku dochodowego - w miesiącach powstania

Interpretacja
06.12.2024 Podatki

Anulowanie wystawionych faktur VAT i dokonanie na tej podstawie korekty VAT należnego.

Interpretacja
09.10.2024 Podatki

Rozliczenie i określenie podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczowi części wpłaconej stawki w ramach usługi „cash-out”.

Interpretacja
28.08.2024 Podatki

Dotyczy ustalenia, czy koszty Kary za anulację zlecenia, które ponosi/będzie ponosić Spółka na rzecz podmiotów niepowiązanych w związku z wykonywaną działalnością przewozową, stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą Spółki.

Interpretacja
23.08.2024 Podatki

Rozliczenie i określenia podstawy opodatkowania w przypadku zakładów wzajemnych w sytuacji zwrotu graczowi części wpłaconej stawki (opcja cash-out)

Interpretacja
04.07.2016 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do anulowania faktur VAT i korekty tego podatku w związku z kradzieżą towarów.

Interpretacja
24.03.2011 Podatki

Czy zakwestionowanie zasadności naliczenia kary umownej, a w konsekwencji tego zwrot potrąconej wcześniej wyżej wymienionej kary umownej będzie kosztem uzyskania przychodu w roku 2010 lub czy o kwotę tę należy pomniejszyć przychody podatkowe w 2010 roku (pomimo, że w księgach zwrot kary obciąża koszty zakładu)? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)

Interpretacja
15.07.2010 Podatki

W którym momencie powstanie po stronie Spółki przychód z tytułu zapłaty na jej rzecz różnicy w cenie pomiędzy kontraktem pierwotnym a kontraktem odwrotnym (schemat pierwszy) lub kary umownej (schemat drugi)?

Interpretacja
07.09.2009 Podatki

1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym, mimo iż E. oraz Spółka są podmiotami powiązanymi, w przypadku anulowania odsetek, po stronie Spółki jako wierzyciela nie powstaje przychód w wysokości anulowanych odsetek w świetle przepisów ustaw CIT?2. Czy w sytuacji, gdy Wnioskodawca w przyszłości zrezygnuje z wystawiania not odsetkowych z tytułu możliwych opóźnionych płatności kolejnych