Możliwość skorzystania z ulgi badawczo rozwojowej i poniesienie kosztów kwalifikowanych.
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT świadczonych usług pośrednictwa w zakresie depozytów pieniężnych, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy o VAT.
Skorzystanie z preferencji podatkowej polegającej na uwzględnieniu poniesionych wydatków jako kosztów kwalifikowanych w rozumieniu art. 18d CIT poprzez ich odliczenie od podstawy opodatkowania w latach 2021, 2022 oraz 2023 (tzw. ulga badawczo rozwojowa) zgodnie z limitami odliczeń wskazanymi w art. 18d CIT.
Opodatkowanie wypłaty z kolumbijskiego funduszu oszczędnościowo-emerytalnego.
Wpłata na PPK w części finansowanej przez pracodawcę, jako dodatkowy element wynagrodzenia pracownika wypełnia przesłankę do jej kwalifikacji do kosztów kwalifikowanych działalności B+R, jako należność z tytułu art. 12 ust. 1 ustawy o PIT na podstawie art. 18d ust. 2 pkt 1 updop.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w przypadku zwrotu środków z PPK przed ukończeniem 60 roku życia wartości wszystkich wpłat dokonanych na rachunek PPK.
Czy wydatki ponoszone przez X na ubezpieczenia społeczne, fundusz pracy oraz wpłaty na PPK od wynagrodzeń członków Rady Nadzorczej finansowane ze środków X stanowią koszt uzyskania przychodu.
1. Czy podejmowana przez Spółkę działalność w zakresie tworzenia innowacyjnych (…) oraz opracowania przez Spółkę produktów i usług oraz przyszłe prace badawczo-rozwojowe, które będą realizowane według przyjętego w Spółce schematu stanowią działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 18d ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych w zw. z art. 4a pkt 26-28 tej ustawy
Skutki podatkowe z tytułu uczestnictwa w programie motywacyjnym z USA.
Kontrybucja pracodawcy była wartością pieniężną przypisaną do Pana osoby jako uczestnika Planu. Samo naliczenie takiej kontrybucji oraz przypisanie jej do Pana osoby nie oznacza jednak, że uzyskiwał Pan przysporzenie majątkowe. Kontrybucja pracodawcy była bowiem elementem, który służył realizacji świadczenia, jakie faktycznie uzyskiwał Pan z momentem nabycia akcji.
Program motywacyjny - moment uzyskania przychodu z tytułu uczestnictwa w Planie.
Kwestia możliwości zastosowania odpowiednich umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, przy dokonywaniu zwrotów z IKE lub PPE oraz wypłat z IKZE na rzecz osób fizycznych nie będących polskimi rezydentami podatkowymi oraz obowiązki płatnika w sytuacji dokonywania zwrotów z IKZE na rzecz osób fizycznych nie będących polskimi rezydentami podatkowymi.
Czy wydatki ponoszone przez Spółkę, odpowiadające wysokości składek na ubezpieczenia społeczne, fundusz pracy oraz wpłat na PPK finansowanych ze środków Spółki od wynagrodzeń członków Rady Nadzorczej stanowią koszt uzyskania przychodu Spółki?
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym .... w postaci nagrody pieniężnej.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym w formie nagrody pieniężnej.
Czy zysk wypracowany na Jednostkach Uczestnictwa nabytych za nienależne wpłaty do PPK, finansowane przez Uczestników, będzie stanowił dla tych Uczestników przychód z kapitałów pieniężnych, a tym samym Fundusz będzie zobowiązany do pobrania i odprowadzenia zryczałtowanego podatku dochodowego z tego tytułu?
Dotyczy nieuwzględniania w kalkulacji proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a-2h ustawy Opłaty za wykonywanie czynności dotyczących PPK.