Nie uznanie usługi outsourcingu pracowniczego za rozliczane jako jedne świadczenie oraz miejsce opodatkowania tej usługi na rzecz kontrahenta z Czech.
Uznanie świadczonej usługi gastronomicznej, wraz z opakowaniem, albo opakowaniem i dowozem za usługę kompleksową, co sprawia że przedmiotem opodatkowania będzie jedna czynność - usługa gastronomiczna, której podstawą opodatkowania będzie wartość usługi gastronomicznej wraz z opakowaniem, albo opakowaniem i dowozem.
Czy sprzedaż Wierzytelności przez Spółkę na(SP) w ramach Sekurytyzacji na powinna być traktowana jako świadczenie kompleksowej usługi sekurytyzacji przez SPV podlegającej zwolnieniu z podatku VAT; czy Spółka będzie podatnikiem w odniesieniu do usługi sekurytyzacyjnej i czy będzie zobowiązana do rozpoznania tej transakcji jako importu usług dla celów podatku VAT w Polsce; czy dla Spółki podstawą opodatkowania
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na organizację spotkań o charakterze szkoleniowo-integracyjnym (z wyłączeniem wydatków na usługi noclegowe i gastronomiczne) w części dot. pracowników biorących w nich udział i brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od ww. wydatków w części dot. pozostałych podmiotów biorących w nich udział.
Prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach dotyczących zakupu towarów i usług w celu organizacji uroczystego otwarcia Nowego Salonu.
Opodatkowanie dostawy towarów jako jednego świadczenia kompleksowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących świadczone kompleksowe usługi kateringowe.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.
Prawo do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktury dokumentującej organizację wydarzenia oraz nabycie posiłków w formie bufetu dla osób wykonujących czynności na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenie oraz współpracowników.
Prawo do korzystania ze zwolnienia dla świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. a.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług świadczonych w ramach Projektu.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty VAT należnego w odniesieniu do dokonanych dostaw Leków o wartość Payback wypłaconego przez Spółkę przejętą na rzecz NFZ za okres przed Połączeniem spółek.
Zwolnienie od podatku usług psychologicznych świadczonych dla dzieci i młodzieży. Brak zastosowania zwolnienia od podatku dla dostawy sprzętu terapeutycznego wykorzystywanego przez psychologów szkolnych.
Zwolnienie od podatku VAT usług szkoleń i rejsów stażowo-szkoleniowych. Uznanie organizacji rejsów stażowo-szkoleniowych wraz z usługą zapewnienia środków spożywczych uczestnikom rejsów za świadczenie kompleksowe.
Uznanie świadczonych usług w ramach Umowy za świadczenie kompleksowe, określenie miejsca opodatkowania świadczonych usług oraz powstanie obowiązku podatkowego dla miesięcznych zaliczek i premii za sukces.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku od usługi kompleksowej.
Opodatkowanie usługi organizacji konferencji stawką VAT w wysokości 23%.
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy dla świadczenia obejmującego podstawową usługę szkoleniową (usługę programu szkoleniowego) oraz towarzyszące czynności pomocnicze.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia przedmiotu leasingu.
Miejsca świadczenia dla opłat drogowych oraz uznania świadczenia za świadczenie kompleksowe.
Uznanie świadczonych usług zarządzania budynkami mieszkalnymi sklasyfikowanych symbolem PKWiU: 68.32.11.0 za korzystające ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie § 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z 20 grudnia 2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień.
Zastosowanie zwolnienia od podatku dla usług świadczonych na podstawie Umowy na rzecz Podmiotów – art. 43 ust. 1 pkt 18a ustawy.